Milan Matović, GD Tennis Cup U12, Antalija Turska, Tennis Europe Junior Tour

Милан Матовић финалиста ETA U12 GD Tennis Cup 1. категорије у Анталији

Међународни турнир 1. категорије за дечаке и девојчице до 12 година GD Tennis Cup је одржан је од 9. до 17. новембра 2019. године у турском летовалишту Анталија, у оквиру Tennis Europe Junior Toura. Турнир је игран на 8 отворених терена са тврдом подлогом.

Српски тенисер Милан Матовић играо је у финалу сингла на јаком турниру у Турској, као и у четвртфиналу дубла. Честитамо!

Члан београдског ID Tennis Team-a и ТК Ђукић, Милан Матовић, у финалу је изгубио од Румуна Давида Кристијана Картепутреде 5-7 0-6. У полуфиналу је победио Немца Јустина Енгела 6-4 6-3. На путу до финала Милан је савладао и првака Данске и шампиона Турске!

У дублу је Милан Матовић заједно са Словенцем Матичем Хрибаром стигао до четвртфинала, у којем су изгубили од украјинског пара Назаров/Ришти 4-6 1-6.

Првакиња Србије Александра Стевановић је у 3. колу сингла изгубила од Украјинке Анастасије Черњакове 3-6 1-6.

Детаљније Милан Матовић финалиста ETA U12 GD Tennis Cup 1. категорије у Анталији

Ментална припрема спортиста: спортски психолог Ана Приврат

Milan Matović, David Cristian Carteputreda, GD Tennis Cup U12, Antalija Turska, Tennis Europe Junior Tour
Српски тенисер Милан Матовић међу првопласиранима на турниру GD Tennis Cup у Анталији

Милан Матовић је ове године освојио три ЕТА титуле: две у синглу и једну у дублу. У синглу је тријумфовао на ETA U12 Tel Aviv Open in Honor of Ronnie Sender и на турниру Baku Cup 1 у Азербејџану, а у дублу је освојио титулу на турниру Baku Cup 2 у Азербејџану, где је играо и у полуфиналу сингла. Ова турнира у Бакуу Милан је одиграо у претходне три недеље.