Rusija, Tennis Europe Winter Cups by HEAD U12, Sanderlend

Девојчице из Русије и дечаци из Чешке Републике су победници Tennis Europe Winter Cups by HEAD, незваничног дворанског првенства Европе. Честитамо!

Најбољих 8 репрезентација у Европи су од 8. до 10. фебруара 2019. године учествовале на финалном турниру – девојчице у Сандерленду (В. Британија) а дечаци у Вески (Чешка Република).

У финалу у Вески (дечаци), Чешка Република је победила Италију 2-0. Треће место је освојила Велика Британија, савладавши Румунију 2-1.

Победничку екипу Чешке чине: Максим Мрва, Јан Кумстат и Степан Скленичка, а селектор је Томаш Кајлик.

Подсећамо, дечаци из Србије су освојили 6. место на квалификационом турниру у хрватском Огулину, изгубивши у полуфиналу 1-2 од каснијих финалиста читавог такмичења Италијана, док су девојчице биле седме у чешком месту Раковнику.

Češka Republika, Tennis Europe Winter Cups by HEAD U12 Veska
Дечаци из Чешке, победници на домаћем терену

Детаљније Девојчице из Русије и дечаци из Чешке победници U12 Tennis Europe Winter Cups by HEAD

У конкуренцији девојчица у Сандерленду Русија је у финалу савладала Бугарску 3-0. Трећа је Велика Британија, која је победила Француску 3-0.

Састав Русије: Мира Андрејева, Алина Корнеева и Дана Позхидаева. Селектор је Артјом Дерепаско.