Fatih Šišić, Asja Salkanović, Nikola Jović, Milica Martinović, Trofej Beograda 2018, 10. Trofej Beograda, TK Classics Beograd

Екипа Зенице победник Трофеја Београда 2018 у TK Classics

Тениски Савез Београда је у сарадњи са Градским секретаријатом за спорт и омладину Београда по 10. пут организовао Трофеј Београда за дечаке и девојчице до 12 година, који је одржан у TK Classics од 14. до 16. децембра 2018. године. Циљ турнира је популаризација и омасовљење Тениског спорта, а 10. Трофеј Београда је игран по систему Хопман купа – 6 репрезентација градова су представљали по један дечак и једна девојчица, који су играли у синглу и у мешовитом дублу. Екипе су биле подељене у две групе по три, а првопласиране екипе по групама играле су финале, док су се другопласиране бориле за треће место. Директор турнира је био Сеад Дервишевић, а врховни судија Стефан Чукић.

Победник 10. Трофеја Београда је екипа Зенице из Босне и Херцеговине, која је у финалу победила селекцију Ниша 2-0. Треће место је освојио тим Скопља (Македонија), а четврто екипа Винковаца (Хрватска). Честитамо!

На турниру су учествовале и екипе Брчко-Бања Лука (Босна и Херцеговина) и тим домаћина, Београда.

У финалу је Асја Салкановић победила Милицу Мартиновић 4-5(4) 5-4(5) 7-2, док је Фатих Шишић победио  Николу Јовића 4-2 4-1.

Поред лепих пехара, најбољи су добили и лепе тениске награде компаније Kirschbaum.