Fatma Idrizović, Konstantin Zhzhenov, Albena Cup 2018 U14 Bugarska, Tennis Europe Junior Tour

Фатма Идризовић освојила Albena Cup ТЕ U14 1. категорије у Бугарској

Међународни турнир 1. категорије за девојчице и дечаке до 14 година Albena Cup одигран је од 26. маја до 2. јуна 2018. године у бугарском граду Албени, у оквиру Tennis Europe Junior Toura. Турнир је одигран на 14 шљакастих терена ТК Албена.

🕥  2.6.18.  16.19 h

Шампионка Србије до 14 година Фатма Идризовић освојила је јак турнир 1. категорије у бугарском граду Албени. Свака част Фатма!

Фатма је у финалу победилу Бугарку Дениславу Глушкову 6-2 6-4.

У конкуренцији дечака победник је Рус Константин Женов, који је у финалу победио Израелца Рона Елоука 7-5 6-3.

Fatma Idrizović, Albena Cup 2018 U14 Bugarska, Tennis Europe Junior Tour
Фатма Идризовић испод српске заставе у бугарској Албени

Детаљније Фатма Идризовић освојила Albena Cup ТЕ U14 1. категорије у Бугарској

Фатма тренутно заузима 16. место Tennis Europe ранг-листе до 14 година, а ове године је и у синглу и у дублу освојила два турнира у турској Анталији: Cukurova Cup и OTI JUNIOR CUP.

🕥  1.6.18.  16.41 h

Шампионка Србије до 14 година Фатма Идризовић пласирала се данас у финале овог јаког турнира. Браво Фатма!

Фатма је 1. носитељка на турниру, и у полуфиналу је данас победила 4. носитељку, Бугарку Стелу Пееву после Стелине предаје при резултату 7-6(2) 2-2 за Фатму. У финалу ће Фатма сутра играти против још једне Бугарке, 5. носитељке Дениславе Глушкове. Срећно!

У конкуренцији дечака у финалу ће играти Израелац Рон Елоук и Рус Константин Женов.

На турниру нису учествовали други такмичари из Србије.