Fatma Idrizović, Tennis Europe National Sport Park Open U14 2017, Tirana, Albania, Albanija

Фатма Идризовић освојила National Sport Park Open ТЕ U14 у Тирани

Фатма Идризовић је освојила међународни турнир за девојчице и дечаке до 14 година National Sport Park Open у Тирани, у Албанији (3. категорије), који је одржан од 15. до 22. априла 2017. године, у оквиру Tennis Europe Junior Toura. Турнир је одигран на бетонској подлози, на 5 терена. Браво Фатма!

Фатма је тако наставила сјајан резултатски низ – пре десетак дана тријумфовала је на ЕТА Tirana Open U14 такође у Албанији, а учинила је корак напред у истом тениском комплексу National Sport Park у односу на септембар прошле године, када је такође на ETA турниру за девојчице до 14 година освојила 2. место!

Фатма је на турниру била 2. носитељка, а изгубила је само један сет на читавом турниру, и то у финалу, у којем је савладала 1. носитељку, Туркињу Семру Аксу 6-1 3-6 7-5.

Код дечака је победник Немац Фил Екснер, који је у финалу победио сународника Максимилијана Хомберга 6-2 7-6(1).

Fatma Idrizović, Semra Aksu, Tennis Europe National Sport Park Open U14 2017, Tirana, Albania, Albanija
Финалисткиње турнира у Тирани Фатма Идризовић и Семра Аксу, 22. април 2017.

На турниру је наступило још неколико српских представника: репрезентативац Србије Никола Зекић је био 2. носилац, али је у 1. колу изгубио од Италијана Мориса Бријанце 4-6 2-6. Милица Радуновић и Христина Љуба су прошле квалификације, али су после велике борбе изгубиле своје мечеве 1. кола – Милица од Швајцаркиње Енки Куони 6-7(5) 6-2 5-7 а Христина од Италијанке Иларије Семплићи 6-4 2-6 2-6. Црногорка Дивна Ратковић дошла је до четвртфинала, где је изгубила од Италијанке Софије Пицони 3-6 2-6, а Теа Никчевић је изгубила у 1. колу од Туркиње Мерт.

Дечаци из Црне Горе имали су следећи учинак: Матија Самарџић је играо у четвртфиналу, где је изгубио од Македонца Калина Ивановског (који је у полуфиналу изгубио од победника турнира Екснера); Мило Газивода је у 2. колу изгубио од Руса Данила Зибула, а Петар Јовановић у 2. колу од каснијег победника турнира Екснера. Македонац Берк Бугарић је у 2. колу изгубио од Италијана Филипа Моронија.

Hristina Ljuba, Milica Radunović, Tennis Europe National Sport Park Open U14 2017, Tirana, Albania, Albanija
Христина Љуба и Милица Радуновић „освојиле“ бункер из епохе владавине Енвера Хоџе 😉

Фатма са победничким пехаром у Тирани, 22. април 2017.