Luka Ilić, Tin Petričević, Otvoreno prvenstvo grada Valpova, Hrvatski teniski savez

Лука Илић други на ОП града Валпова у Хрватској (ХТС)

Десетогодишњи Сомборац Лука Илић, тенисер суботичког ТК Спартак, освојио је друго место на Отвореном првенству града Валпова – Altrad Limex kup-у – у Хрватској. Честитамо!

Турнир је игран од 8. до 11. арила 2017. године, у оквиру система такмичења Хрватског тениског савеза. Валпово се налази на североистоку Хрватске, у Осјечко-барањској жупанији.

Лука је у финалу изгубио од Винковчанина Тина Петричевића 4-6 0-6. У четвртфиналу је Лука победио 2. носиоца Илију Копића.

Luka Ilić, Ladislav Demeter, Otvoreno prvenstvo grada Valpova, Hrvatski teniski savez
Лука са својим тренером Ладиславом Деметером

Занимљиво да се у Хрватској и на турнирима до 12 година прво игра разигравање (Round-robin), а најбоља два такмичара из сваке групе иду у главни жреб. Котизација је 120 куна (око 2.000 динара).