Luka Ilić, Tin Petričević, Otvoreno prvenstvo grada Valpova, Hrvatski teniski savez

Лука Илић други на ОП града Валпова у Хрватској (ХТС)

Десетогодишњи Сомборац Лука Илић, тенисер суботичког ТК Спартак, освојио је друго место на Отвореном првенству града Валпова – Altrad Limex kup-у – у Хрватској. Честитамо!

Турнир је игран од 8. до 11. арила 2017. године, у оквиру система такмичења Хрватског тениског савеза. Валпово се налази на североистоку Хрватске, у Осјечко-барањској жупанији.

Лука је у финалу изгубио од Винковчанина Тина Петричевића 4-6 0-6. У четвртфиналу је Лука победио 2. носиоца Илију Копића.

Luka Ilić, Ladislav Demeter, Otvoreno prvenstvo grada Valpova, Hrvatski teniski savez
Лука са својим тренером Ладиславом Деметером

Детаљније Лука Илић други на ОП града Валпова у Хрватској (ХТС)

Занимљиво да се у Хрватској и на турнирима до 12 година прво игра разигравање (Round-robin), а најбоља два такмичара из сваке групе иду у главни жреб. Котизација је 120 куна (око 2.000 динара).