Tamara Malešević, Jugend Cup U16 Renningen Rutesheim, Tennis Europe Junior Tour

Малешевић победница, Ђаковић финалисткиња ЕТА U16 Jugend Cup-a у Немачкој

Тамара Малешевић освојила је прво, а Михаела Ђаковић друго место на изузетно јаком ЕТА турниру Jugend Cup за младиће и девојке до 16 година (1. категорије), који се од 13. до 21. августа одржава у Ренингену у Немачкој, у оквиру Tennis Europe Junior Toura. Тамара је поред тога освојила и друго место у дублу. Наше честитке!

(пун назив турнира је „Jugend Cup Renningen/Rutesheim Internat. Deutsche Tennismeisterschaften U16“)

У финалном мечу Тамара (2. носитељка) је победила Михаелу (4. носитељку) 6-2 6-4, а у полуфиналу је Тамара била боља од Гркиње Елефтерије Коку 6-1 6-4, а Михаела од Словакиње Кларе Ондрејчекове 6-1 6-4.

Тамара је у дублу освојила 2. место заједно са Рускињом Николином Батошвили. У финалу су изгубиле 5-7 6-4 2-10 од аустријског пара Ана Грос/Ана Шмид.

Од осталих наших такмичара у конкуренцији до 14 година је наступио Матеја Јанићијевић, који је у 3. колу изгубио каснијег победника турнира, Норвежанина Холгера Витуса Нодскова Рунеа.

Погледајте комплетан снимак финалног меча између Тамаре и Михаеле.