Branko Đurić, Zoran Ludoški, Lola Radivojević, Tijana Sretenović, Nenad Đurić, Le Petits As, Les Petits As Tarbes 2019 Mondial Lacoste, Tarb, Tennis Europe European Tour

У Тарбу у Француској је у суботу 19. јануара 2019. почело 37. издање традиционалног међународног турнира „Petits As Tarbes 2019 Mondial Lacoste“, незваничног првенства света за дечаке и девојчице до 14 година. Турнир 1. категорије у организацији и у оквиру Tennis Europe Junior Tour-а траје до 27. јануара 2019. године. Игра се у TK Meridien Sport на 9 терена са тврдом подлогом.

Прочитајте због чега је овај турнир толико посебан у свету јуниорског тениса.

Из Србије на 37. издању турнира у Тарбу учествује четворо такмичара: Лола Радивојевић, Тијана Сретеновић, Бранко Ђурић (2. носилац на турниру) и Зоран Лудошки. Желимо им много успеха!

На турниру ће наступити Јован Томовић из Црне Горе, док ће из Хрватске на турниру наступити Летиција Тароко, Патрик Јурина и Антонио Вољавец, а учесница турнира је и девојчица српског порекла из Француске, Теа Живић. Срећно!

Главни жреб биће објављен у недељу увече, а мечеви главног жреба почињу у понедељак.

Детаљније Petits As Tarbes 2019 Mondial Lacoste, U14 Tennis Europe, Тарб, Француска, 19-27.1.19.

⌚ 28.1.19.  08.06 h

Првакиња Србије Лола Радивојевић освојила је друго место на утешном турниру у Тарбу, пошто је у финалу изгубила од Рускиње Јарославе Барташевич 2-4 5-4 2-4. Честитамо на сјајном резултату!

Победници 37. издања турнира у Тарбу су чешки тенисери Линда Фрухвиртова и Војтех Петр! Фрухвиртова је у финалу победила Белгијанку Софију Костулас 6-1 6-0, док је Петр савладао Рашеда Навафа из Катара 4-6 6-4 7-6(1).

Честитамо и Хрвату Патрику Јурини, који је играо у финалу утешног турнира против Француза Лоана Масарда; још не знамо резултат тог меча.

Lola Radivojević, Yaroslava Bartashevich, Le Petits As, Les Petits As Tarbes 2019 Mondial Lacoste, Tarb, Tennis Europe European Tour
Финалисткиње утешног турнира у Тарбу, Српкиња Лола Димитријевић и Рускиња Јарослава Барташевич

⌚ 25.1.19.  18.24 h

Првакиња Србије Лола Радивојевић се пласирала у финале утешног турнира у Тарбу, савладавши у полуфиналу Пољакињу Малвину Ровинску. Браво Лоло!

Зоран Лудошки је нажалост после велике борбе изгубио у полуфиналу утешног турнира од Француза Лоана Масарда 1-4 4-1 1-4.

Лола је у полуфиналу победила Ровинску 4-2 4-0, а сутра ће се у финалу сусрести са Рускињом Јарославом Барташевич, која је победила Американку Лив Ховде 4-2 4-2. Иначе, Лола и Јарослава су добре другарице и неколико пута су биле партнерке у дублу.

⌚ 24.1.19.  21.18 h

Шампион Србије Бранко Ђурић је у 3. колу нажалост изгубио од Белгијанца Жила Арноа Баилија 7-5 2-6 0-6, и тако је Србија остала без представника у главном жребу турнирa у Тарбу 🙁

Српски тенисери Лола Радивојевић и Зоран Лудошки били су данас успешни на утешном турниру: Зоран је у 2. колу побeдио Украјинца Олександра Пономара 4-1 4-0, док је Лола у 1. колу савладала своју партнерку у дублу, Францускињу Мели Монфис (рођену сестру Гаела Монфиса) 4-1 4-1.

⌚ 24.1.19.  08.16 h

Шампион Србије Бранко Ђурић се пласирао у 3. коло, савладавши Немца Јаника Келма 6-3 6-1. Честитамо!

Тијана Сретеновић je у 2. колу после трочасовне исцрпљујуће борбе изгубила од леворуке Туркиње Мелисе Еркан 2-6 7-6(4) 2-6 🙁

Иначе, Еркан је пре месец и по дана освојила 57. јуниорски Оранж Боул до 14 година на Флориди (Junior Orange Bowl)!

⌚ 22.1.19.  20.13 h

Шампион Србије Бранко Ђурић је данас у 1. колу победио Руса Данијела Казимеа 6-3 6-3.

Хрватица Летиција Тароко је у 1. колу победила Мароканку Манал Енакири 6-0 6-0, док је Јован Томовић из Црне Горе изгубио од Пољака Оскара Грзегорзевског 1-6 0-6.

Бранко Ђурић ће у среду у 2. колу играти против Немца Јаника Келма, а Тијана Сретеновић ће се састати са Туркињом Мелисом Еркан.

Дубл

Бранко Ђурић и Зоран Лудошки су у 1. колу дубла изгубили од мексичко-шпанског пара Пачеко Мендез/Гиерсипен Гарсија 6-7(6) 2-6, док је Тијана Сретеновић у пару са Аустријанком Лил Марлис Ротенштајнер у 2. колу изгубила од канадско-америчког пара Крос/Хуи 5-7 6-3 12-14.

Лола Радивојевић је у дублу наступила са Мели Монфис, рођеном сестром Гаела Монфиса, и њих две су у 1. колу изгубиле од америчко-британског пара Лопез/Огунвале 6-7(7) 1-6.

⌚ 21.1.19.  21.20 h

Тијана Сретеновић је у 1. колу данас победила Рускињу Алену Касаткину (2015. године победницу Smrikva Bowl) 6-4 6-7(0) 7-5, док је шампионка Србије Лола Радивојевић нажалост изгубила од 15. носитељке, Чехиње Луси Хавлицкове 6-1 4-6 1-6. Зоран Лудошки je у 1. колу изгубио од Аргентинца Николаса Елија 4-6 3-6.

Бранко Ђурић ће свој меч 1. кола против Руса Данијела Казиме одиграти у уторак.

Францускиња српског порекла Теа Живић је у 1. колу изгубила од Рускиње Анастасије Гуреве 3-6 4-6.

Ово је званични сајт турнира. На овом линку можете уживо гледати мечеве, а на овом можете пратити резултате са турнира уживо.

Српски такмичари имали су много успеха претходних година: Хамад Међедовић је 2017. године освојио 2. место у синглу, док су победници били Италијан Лука Нарди и Рускиња Марија Тимофејева. Погледајте како је све изгледало 2016. године, када су победници били Американац Стефан Леустиан и Украјинка Марта Костјук. Виктор Јовић је са Пољаком Давидом Тацзалом освојио друго место у дублу.

Године 2015. победници су били Анастасија Потапова (Русија) и Чун Хсин Тсенг (Кинески Тајпех), а наша Олга Даниловић постигла је тада огроман успех освојивши друго место.