Marko Nikolić

Портрет Марка Николића

Марко Николић (Winner, 2005. годиште) је освојио ОП Београда, турнир III категорије за дечаке до 12 година, одигран  у ТК Олимп.

❓ Марко, честитамо ти на првом освојеном турниру у конкуренцији до 12 година! Какви су твоји утисци и шта је све претходило овом успеху?

Хвала на честиткама. Пре две недеље сам играо финале на ТК Топако и изгубио. Након тога сам имао велику жељу да одем корак даље и освојим турнир, што ми је и пошло за руком на овом турниру.

Детаљније Портрет Марка Николића

Финалисти Никша Арсић и Марко Николић

❓ Када си почео да тренираш тенис и да ли си тада размишљао о још неком спорту?

Тенис сам почео да тренирам са 5 година. Размишљао сам и о фудбалу, али љубав према тенису је превагнула.

На првом тренингу са другом из вртића Николом

❓ Можеш ли да нам представиш свој клуб и тренера који је најзаслужнији за твоје константно напредовање у игри?

Регистрован сам за ТК Winner, а тренирам на теренима Фортис спорта, који је у непосредној близини. Од првог дана радим са Бором Дондуром, а од прошле године и са Дејаном Вукојичићем.

Marko Nikolić, Bora Dondur, SC Fortis
Марко са својим тренером Бором Дондуром у СЦ Фортис

❓ Са ким најчешће спарингујеш, а са ким се највише дружиш на трунирима?

Најчешће спарингујем са Лазаром Виријевићем, Андрејом Комненићем, Николом Нерићем и Михаилом Вучковићем. На турнирима имам пуно добрих другара, што је јако битно док прекраћујемо време чекајући мечеве.

Vuk Rađenović, Marko Nikolić, Prvenstvo Beograda u tenisu do 10 godina, Teniski klub Winner Novi Beograd
Одмор пре финала – Марко и Вук

❓ Са којим познатим тенисером би волео да „укрстиш“ рекет?

Са Нолетом наравно 🙂 , а од млађих са Домиником Тимом.

❓ Школска година је завршена: да ли би нам открио какав успех си остварио у школи, који предмет ти је био омиљени, а који ти је задавао мало муке?

Управо сам завршио 5. разред са одличним успехом. Омиљени предмети су ми математика и историја, а мало сам се мучио са биологијом.

❓ Какви су ти планови за летњу сезону?

У јулу идем са породицом на море а почетком августа на Златибор, на камп код Дејана Вукојичића, где сам се и прошле године сјајно провео.

Nikola Ivanović, Ognjen Gajić, Marko Nikolić, Nikša Arsić, Otvoreno prvenstvo Beograda do 12 godina, Teniski klub Topaco Beograd, Teniski klub Topako Beograd
Пред полуфиналне мечеве: Никола Ивановић, Огњен Гајић, Марко Николић и Никша Арсић

❓ И за крај: коју књигу би препоручио својим вршњацима за летњи распуст?