Široki Brijeg Open 2017, U12 Tennis Europe, Широки Бријег, БиХ, 18-26.11.17.

Међународни турнир Široki Brijeg Open 2017 за девојчице и дечаке до 12 година (3. категорије), одржан је у Широком Бријегу у Босни и Херцеговини (градић око 20 km од Мостара, у Западнохерцеговачком кантону) од 18. до 26. новембра, у ТК Set, у оквиру Tennis Europe Junior Toura. Турнир је одигран у хали, на тепиху.

На турниру је наступило седморо такмичара из Србије: Тијана Сретеновић, Ања Петковић, Зоран Лудошки, Вук Рађеновић, Алекса Писарић, Саша Марковић и Ромео Хаџимехмедовић.

Такође, као и ранијих година, на турниру наступа много квалитетних такмичара из држава бивше Југославије: ту су деца из Босне и Херцеговине, Хрватске, Словеније и Црне Горе.

Детаљније Široki Brijeg Open 2017, U12 Tennis Europe, Широки Бријег, БиХ, 18-26.11.17.

Прошле године на турниру су тријумфовали Српкиња Фатма Идризовић и Хрват Мили Пољичак, док је 2015. године Ана Вилчек освојила титулу, а Матеја Јанићијевић друго место.

⌚ 24.11.17.  17.48 h

Алекса Писарић је заједно са Хрватом Франом Куном освојио друго место у дублу. Честитамо!

Победници дубла су Хрвати Дино Прижмић и Патрик Јурина, који су финални меч добили резултатом 7-5 6-2.

Сјајни хрватски тенисер Дино Прижмић је освојио дуплу круну у Широком Бријегу, пошто је данас у финалу сингла убедљиво победио сународника Матеја Додига 6-0 6-0. Честитамо!

Код девојчица је победница Британка Жаклин Огунвале, која је у финалу савладала Хрватицу Тену Рајки 6-0 6-2.

⌚ 23.11.17.  19.24 h

Србија је нажалост данас остала без представника у синглу у Широком Бријегу: Зоран Лудошки и Алекса Писарић су изгубили у полуфиналу од хрватских тенисера Матеја Додига и Дина Прижмића.

Зоран Лудошки је у полуфиналу изгубио од Хрвата Матеја Додига 3-6 5-7, а првак Србије  Алекса Писарић изгубио је од првака Хрватске Дина Прижмића 0-6 2-6.

У финалу девојчица играће Британка Жаклин Огунвале и Хрватица Тена Рајки.

Дубл

Алекса Писарић се заједно са Хрватом Франом Куном пласирао у финале дубла. Браво!

Они су у полуфиналу после велике борбе победили Србина Вука Рађеновића и Емила Дапчевића из Црне Горе 7-5 5-7 10-6, и сутра ће у финалу играти против хрватског пара Дино Прижмић / Патрик Јурина. Срећно момци!

Погледајте разговор са организаторима и децом који је објавио сајт Dnevno.ba; у другом делу ћете видети нека позната лица:

⌚ 23.11.17.  07.28 h

Зоран Лудошки и Алекса Писарић су данас ушли у полуфинале турнира у Широком Бријегу. Честитамо!

Зоран Лудошки је у четвртфиналу победио Вука Рађеновића 6-3 5-7 6-0, док је првак Србије Алекса Писарић савладао Хрвата Патрика Јурину 6-3 6-1. Ромео Хаџимехмедовић је изгубио од првака Хрватске Дина Прижмића 3-6 1-6.

Дубл

Вук Рађеновић и Алекса Писарић су се пласирали у полуфинале дубла. Честитамо!

Вук је заједно са Емилом Дапчевићем из Црне Горе победио хрватски пар Банићевић/Хиронс 6-2 6-1, а Алекса је са Хрватом Франом Куном победио бугарски пар Георгијев/Маринов 6-0 6-4. У полуфиналу ће данас играти једни против других.

Vuk Rađenović, Široki Brijeg Open 2016 U12, Tennis Europe Junior Tour
Вук Рађеновић током меча 2. кола у TK Set у Широком Бријегу

Anja Petković, Tijana Sretenović, Aleksa Pisarić, Široki Brijeg Open 2016 U12, Tennis Europe Junior Tour
Ања Петковић, Алекса Писарић и Тијана Сретеновић испред Старог моста у Мостару

⌚ 21.11.17.  20.42 h

Чак четворица српских тенисера су се данас пласирали у четвртфинале турнира: Зоран Лудошки, Вук Рађеновић, Алекса Писарић и Ромео Хаџимехмедовић. Браво момци!

Нажалост код девојчица нећемо имати представница у четвртфиналу – данас су изгубиле Тијана Сретеновић и Ања Петковић.

Зоран Лудошки је у 2. колу победио Хрвата Луку Плоснића 6-3 6-0, Вук Рађеновић, је савладао Суада Кљака из Босне и Херцеговине. Нажалост, њих двојица ће се састати у четвртфиналу. Алекса Писарић је победио Руса Руслана Шеразхетдинова 6-4 6-2, и у четвртфиналу ће играти против Хрвата Патрик Јурине. Ромео Хаџимехмедовић је у 2. колу победио Амара Колића из Босне и Херцеговине 7-6(4) 6-1, и у 1/4 ће играти против првака Хрватске Дина Прижмића.

Тијана Сретеновић је у 2. колу изгубила од Словенке Ане Ланишек 6-3 3-6 1-6, а Ања Петковић је изгубила од Хрватице Летиције Тароко 2-6 0-6.

Саша Марковић је завршио такмичење у 1. колу, изгубивши од Бугарина Георгија Георгијева 4-6 1-6. Најра Геворкиан, Рускиња која тренира у Тениској академији Милаш, у 2. колу је изгубила од Хрватице Тене Рајке 6-2 4-6 4-6.