Tennis Europe Nations Challenge by Head U12, Tennis Europe Junior Tour

Tennis Europe Nations Challenge by HEAD U12, квал, девојчице и дечаци, Румунија и Чешка, 21-24.7.16.

Квалификациони турнири за Tennis Europe Nations Challenge by HEAD, незванично екипно првенство Европе за тенисере млађе од 12 година, играју се од 21. до 24. јула у четири државе.

Такмичи се укупно 61 репрезентација, а титулу бране Данска (дечаци) и Украјина (девојчице).

Финални турнир одржаће се од 4. до 7. августа.

 

Наши дечаци играће у Чешкој Републици, у Раковнику, у групи А, а женска репрезентација у Галацу у Румунији, у групи Ц.

 

Veljko Barjaktarović, Nikola Zekić, Luka Jovanović, Krsta Petrović, Tennis Europe Nations Challenge by Head U12, Tennis Europe Junior Tour
Репрезентација Србије до 12 година: селектор Вељко Барјактаровић, Лука Јовановић, Никола Зекић и Крста Петровић

 

На турниру у Чешкој наступиће и репрезентације Босне и Херцеговине, Хрватске и Словеније, којима такође желимо пуно успеха!

За селекцију Босне и Херцеговине играју: Ахмед Хуртић, Един Мулалић и Радомир Томић, а селектор је Амар Чишић.

За Хрватску наступају Дино Прижмић, Лука Микрут и Мили Пољичак. Репрезентацију Словеније чине: Лун Обрул, Бор Артнак, Мај Премзл, а селектор је Рок Ферјан.

 

Luka Mikrut, Mili Poljičak, Dino Prižmić, Darko Klaić, Veljko Barjaktarović, Krsta Petrović, Nikola Zekić, Luka Jovanović, Tennis Europe Nations Challenge by Head U12, Tennis Europe Junior Tour
Репрезентације Србије и Хрватске у Раковнику 22. јула 2016: Никола Зекић, Мили Пољичак, Лука Јовановић, Дино Прижмић, Крста Петровић и Лука Микрут, и селектори Вељко Барјактаровић и Дарко Клаић

 

Код девојчица ће у Галацу наступити и репрезентације Босне и Херцеговине и Словеније. Срећно!

За Босну играју: Суана Туцаковић, Јована Ђурић и Нина Мишић, а селектор је Армен Клино.

 

Jovana Đurić, Suana Tucaković, Nina Mišić, Tennis Europe Nations Challenge by Head U12, Tennis Europe Junior Tour
Репрезентација Босне и Херцеговине: Суана Туцаковић, Нина Мишић и Јована Ђурић

 

Репрезентацију Словеније чине: Брина Сулин, Леонтина Стојановић и Ела Нала Милич, а селектор је Даниел Шантл.

 

Турнири се играју по двокружном принципу – прво се игра Round-robin турнир – 8 екипа биће подељено у две групе, игра свако са сваким. Две првопласиране екипе обезбедиће учешће на финалном турниру, а затим следе мечеви за пласман.

 

Fatma Idrizović, Andrea Obradović, Lea Rupnjak, Branislava Ivanović, Tennis Europe Nations Challenge by Head U12, Tennis Europe Junior Tour
Леа, Андреа и Фатма са селекторком Браниславом Ивановић на свечаном отварању

 

Навијамо за наше дечаке и девојчице и надамо се пласману у финале!

 

Radomir Tomić, Ahmed Hurtić, Edin Mulalić, Amar Čišić, Tennis Europe Nations Challenge by Head U12, Tennis Europe Junior Tour
Репрезентација Босне и Херцеговине на припремама у Грацу: Ахмед Хуртић, Един Мулалић, Радомир Томић и селектор Амар Чишић

 

Luka Mikrut, Mili Poljičak, Dino Prižmić, Darko Klaić, Tennis Europe Nations Challenge by Head U12, Tennis Europe Junior Tour
Репрезентација Хрватске: селектор Дарко Клаић, Дино Прижмић, Мили Пољичак и Лука Микрут

 

Погледајте како је било на овом квалификационом турниру прошле године у Румунији, а како пре две године, када су дечаци играли на финалном турниру у Турској.

 

 

 

 

Девојчице

 

 

 

Fatma Idrizović, Andrea Obradović, Lea Rupnjak, Jovana Đurić, Suana Tucaković, Nina Mišić, Tennis Europe Nations Challenge by Head U12, Tennis Europe Junior Tour
Леа Рупњак, Андреа Обрадовић, Фатма Идризовић, Јована Ђурић, Суана Туцаковић и Нина Мишић

 

🕢  24.07.16.  19.16 h

Репрезентација Србије је у полуфиналу изгубила од Русије 0-3.

Овога пута препрека је нажалост била превелика.

Фатма Идризовић је изгубила од Шнајдер 0-6 2-6, а Леа Рупњак од Волгапкине 2-6 2-6. Наш дубл Идризовић/Обрадовић је изгубио од руског пара Кузњецова/Шнајдер 2-6 1-6.

У другом полуфиналу Румунија је победила Мађарску 2-0.

 

 

🕢  24.07.16.  09.09 h

Репрезентација Србије је у 3. колу победила селекцију Словеније 3-0 и тако ушла у полуфинале, где ће данас од 14.30 h играти против Русије. Срећно девојке!

Фатма Идризовић је победила Леонтину Стојановић 6-2 6-2, а Андреа Обрадовић Брину Сулин 6-0 6-0. У дублу су Фатма и Леа победила словеначки пар Милич/Стојановић 6-2 6-4.

У другом полуфиналу играју репрезентације Румуније и Мађарске.

 

 

🕢  22.07.16.  20.34 h

Репрезентација Србије је у 2. колу изгубила од Мађарске 1-2! Наше девојчице сутра ће морати до победе Словенке да би се пласирале на финални турнир.

Фатма Идризовић је победила мађарску репрезентативку Јасмин Ребеку Беер 6-1 6-1. У 2. синглу је Леа Рупњак после велике борбе изгубила од Ане Кантор 6-4 2-6 4-6.

У дублу су Фатма Идризовић и Леа Рупњак изгубиле од мађарског пара Барта/Беер 3-6 4-6.

 

Репрезентација Босне и Херцеговина је изгубила од Румуније 0-3, а Словенија је изгубила од Молдавије 1-2.

 

Fatma Idrizović, Jazmin Rebeka Beer, Tennis Europe Nations Challenge by Head U12, Tennis Europe Junior Tour
Мађарица Jazmin Rebeka Beer и Фатма Идризовић

 

 

 

🕢  22.07.16.  07.30 h

У мечу првог кола девојчице из Србије су после преокрета победиле репрезентацију Молдавије 2-1!

Андреа Обрадовић је у 1. мечу изгубила од Владе Хетчаиа 5-7 3-6, у 2. мечу је Леа Рупњак победила Јулију Херман 6-0 6-1.

Одлучио је дубл, у којем су Фатма Идризовић и Леа Рупњак савладале молдавски пар Грозаву/Хетчаиа 7-6 6-7 10-3!

 

Сутра играју против селекције Мађарске, а у суботу против Словеније.

 

Босна и Херцеговина је изгубила од Русије 0-3. Јована Ђурић је изгубила од Диане Шнајдер 0-6 0-6, а Суана Туцаковић нажалост истим резултатом од Кристине Волгапкине.

 

 

САСТАВ КВАЛИФИКАЦИОНЕ ГРУПЕ Ц

 

  • Босна и Херцеговина
  • Мађарска
  • Молдавија
  • Румунија
  • Русија
  • Србија
  • Словенија
  • Швајцарска

 

Наше девојчице играју у групи Б, уз екипе Мађарске, Словеније и Молдавије.

 

 

🕢  24.07.16.  19.16 h

Жреб, резултати полуфинала:

 

 

Репрезентација Србије:

 

Леа Рупњак

Андреа Обрадовић

Фатма Идризовић

 

Селектор:

Бранислава Јанковић

 

 

 

 

 

 

Дечаци

 

 

Veljko Barjaktarović, Nikola Zekić, Luka Jovanović, Krsta Petrović, Tennis Europe Nations Challenge by Head U12, Tennis Europe Junior Tour
Никола, Лука и Крста са селектором Вељком Барјактаровићем

 

 

🕢  24.07.16.  19.16 h

Репрезентација Србије је у полуфиналу изгубила од Чешке Републике 1-2.

Момци су се одлично борили, дали све од себе, али пресудио је меч у дублу.

Лука Јовановић је победио Олдриха 2-6 6-1 6-2, док је Крста Петровић изгубио од Доналда 4-6 1-6. У одлучујућем дублу су Лука Јовановић и Никола Зекић изгубили од чешког пара  Доналд /Вејсицки 6-7(0) 3-6.

У другом полуфиналу Хрватска је победила Словенију 3-0 и пласирала се на финални турнир. Честитамо!

 

Luka Mikrut, Mili Poljičak, Dino Prižmić, Darko Klaić, Tennis Europe Nations Challenge by Head U12, Tennis Europe Junior Tour
Хрватски репрезентативци са селектором Клаићем прослављају пласман на финални турнир

 

🕢  24.07.16.  09.02 h

Репрезентација Србије је у 3. колу победила селекцију Аустрије 3-0 и тако се пласирала у полуфинале, где ће данас играти против Чешке Републике. Срећно момци!

Крста Петровић је победио Паула Верена 6-0 6-3, а Никола Зекић Патрика Јозвицког 6-2 6-2. У дублу су Лука Јовановић и Никола Зекић савладали аустријски пар Ујвари / Верен 6-1 6-1.

У другом полуфиналу ће играти Хрватска и Словенија.

 

 

 

🕢  23.07.16.  08.35 h

Репрезентација Србије је у 2. колу изгубила од селекције Хрватске 0-3. Данас играју против Аустрије, срећно момци!

Крста Петровић је изгубио од Дина Прижмића на 1. табли, а Лука Јовановић на другој од Луке Микрута.

У дублу су Лука Јовановић и Никола Зекић изгубили од Милија Пољичка и Луке Микрута 1-6 4-6.

Репрезентација Словеније је у групи А победила селекцију Босне и Херцеговине 2-1.

 

Luka Mikrut, Mili Poljičak, Nikola Zekić, Luka Jovanović, Tennis Europe Nations Challenge by Head U12, Tennis Europe Junior Tour
Пред меч у дублу: Лука Микрут, Мили Пољичак, Лука Јовановић и Никола Зекић

 

 

 

🕢  22.07.16.  07.30 h

Наши дечаци су у мечу првог кола победили репрезентацију Словачке 2-1. Браво!

Лука Јовановић је победио Карола Влцка 6-2 6-1, а Никола Зекић Норберта Марошика 6-2 7-5. У дублу су Крста Петровић и Никола Зекић изгубили од чешког пара Норберт Марошик/Карол Влцко 6-7(6) 5-7.

Сутра играју против Аустрије, а у суботу против селекције Хрватске.

 

Репрезентација Хрватске је у 1. колу у групи Б победила Аустрију 3-0: Дино Прижмић је победио Паула Верена 6-1 6-1, а Лука Микрут Матиаса Ујварија 6-2 6-2. Дубл Микрут/Пољичак је победио аустријски пар Јозвицки/Ујвари 6-3 6-0.

 

У мечу 1. кола у групи А Чешка Република је победила Босну и Херцеговину 3-0: Ахмед Хуртић је изгубио 4-6 1-6 од чешког репрезентативца Хинека Бартона, а Един Мулалић 2-6 1-6 од Метјуа Вилијама Доналда. Дубл Хуртић/Мулалић је изгубио од чешког пара Доналд/Вејсицки 1-6 0-6.

 

 

 

 

САСТАВ КВАЛИФИКАЦИОНЕ ГРУПЕ А

 

  • Аустрија
  • Босна и Херцеговина
  • Хрватска
  • Чешка Република
  • Израел
  • Србија
  • Словачка
  • Словенија

 

Бићемо у групи Б, са репрезентацијама Аустрије, Хрватске и Словачке.

 

 

🕢  24.07.16.  19.12 h

Жреб, резултати полуфинала:

 

 

Репрезентација Србије:

 

Крста Петровић

Лука Јовановић

Никола Зекић

 

Селектор:

Вељко Барјактаровић

 

Fatma Idrizović, Andrea Obradović, Lea Rupnjak, Tennis Europe Nations Challenge by Head U12, Tennis Europe Junior Tour
Припреме у ТЦ Новак

 

 

Извор:

Tennis Europe Nations Challenge by HEAD

 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *