Lola Radivojević, Tijana Sretenović, Tennis Europe Winter Cups by HEAD U16 Plovdiv Bugarska

Tennis Europe Winter Cups by HEAD, незванично дворанско првенство Европе, ове године се одржава осми пут.

Од 15. до 17. фебруара 2019. године ће финални турнир играти 8 најбољих репрезентација Европе у конкуренцији девојчица и дечака до 14 година.

Прошлогодишњи победници су дечаци из Хрватске и девојчице из Чешке Републике.

Наше девојчице играће у чешком граду Раковњик, са репрезентацијама Белорусије, Чешке Републике, Велике Британије, Румуније, Русије, Швајцарске и Украјине.

Дечаци ће играти финални турнир у чешком граду Веска, где ће наступити селекција Хрватске.

Подсетимо, наше девојчице су пре две недеље освојиле 2. место у квалификационој групи А у бугарском Пловдиву, изгубивши у финалу од Румуније.

Детаљније Tennis Europe Winter Cups by HEAD, финале, Чешка Република, девојчице 14 година, 15-17.2.19.

Кратка ретроспектива наступа наших репрезентација на Winter Cups:

– 2015. године се играло у Чешкој и у Турској

– 2016. године играло се у Чешкој и у Русији, а дечаци су освојили 8. место у Европи, на финалном турниру у Румунији

– 2017. године наши дечаци су играли у Шведској, а девојчице из безбедносних разлога нису отпутовале у Турску

2018. године наше девојчице су играле у Мађарској и успеле да се квалификују за финални турнир, на којем су освојиле 8. место, док су   дечаци су играли у Италији

⌚ 17.2.19.  14.56 h

Репрезентација Србије је освојила 5. место у Европи, пошто је данас победила селекцију Румуније 2-0. Честитамо!

У првом мечу на 2. табли Тијана Сретеновић је победила Кару Марију Мештер 7-6(4) 6-3, а затим је шампионка Србије Лола Радивојевић на 1. табли савладала Марију Сару Попу 7-5 6-0. У дублу Лола Радивојевић и Тијана Сретеновић играју против пара Гае/Мештер.

Победнице Winter Cupa су девојчице из Русије, које су у финалу победиле Чехиње 2-1!

⌚ 16.2.19.  18.44 h

Репрезентација Србије је у борби за пласман од 5. до 8. места победила Белорусију 2-0, и сутра ће за 5. место играти против селекције Румуније. Честитамо!

У првом мечу на 2. табли Тијана Сретеновић је победила Александру Азарко 6-3 6-0, а затим је шампионка Србије Лола Радивојевић на 1. табли савладала Хану Тситаветс 6-4 6-2. У дублу Лола Радивојевић и Тијана Сретеновић играју против пара Билина/Тситаветс.

Прве финалисткиње су Чехиње, које су победиле Украјинке 3-0.

У финалу у конкуренцији дечака у Вески ће играти репрезентације Француске и Румуније. Хрватска ће се надметати за 7. место са екипом Швајцарске.

⌚ 15.2.19.  20.00 h

Репрезентација Србије је у мечу 1. кола изгубила од селекције Швајцарске 1-2 🙁

У првом мечу на 2. табли Тијана Сретеновић је победила Каролину Козакову 6-4 6-2! Првакиња Србије Лола Радивојевић је на 1. табли изгубила од Селин Наеф 2-6 3-6. У одлучујућем дублу су Лола Радивојевић и Тијана Сретеновић у врло неизвесном мечу изгубиле од Селин Наеф и Каролине Козакове 2-6 6-3 6-10.

Србија ће сутра за пласман од 5. до 8. места играти против Белорусије.

Lola Radivojević, Tijana Sretenović, Darja Šuvirđonkova, Bojana Jovanovski Petrović, Tennis Europe Winter Cups by HEAD U16 Plovdiv Bugarska
Лола Радивојевић, Дарја Шувирђонкова и Тијана Сретеновић са тренером репрезентације Бојаном Јовановски Петровић