Natalija Senić, Fatma Idrizović, Nikol Paleček, Dejan Marinković, Tennis Europe Winter Cups by HEAD U16 Brest Francuska

Tennis Europe Winter Cups by HEAD, незванично дворанско првенство Европе, ове године се одржава осми пут.

Од 15. до 17. фебруара 2019. године ће 8 најбољих репрезентација Европе у конкуренцији девојака и младића до 16 година играти финални турнир.

Прошлогодишњи победници су младићи из Француске и девојке из Русије.

Репрезентативци Србије играће у граду Роншен на северу Француске, са репрезентацијама Бугарске, Чешке Републике, Француске, Немачке, Пољске, Русије и Шведске.

Наше девојке играће у граду Брест на западу Француске, са репрезентацијама Белорусије, Немачке, Италије, Холандије, Пољске, Русије и Украјине.

Подсетимо, девојке су освојиле 2. место у групи Б у португалском граду Лузади, изгубивши у финалу од Италије, а младићи су без изгубљеног меча освојили 1. место у бугарској Варни, у квалификационој групи А.

Hamad Međedović, Stefan Popović, Luka Jovanović, Marko Đoković, Tennis Europe Winter Cups by HEAD U16 Varna Bugarska
Хамад Међедовић, Лука Јовановић и Стефан Поповић са тренером репрезентације Марком Ђоковићем

Детаљније Tennis Europe Winter Cups by HEAD, финале, Француска, девојке и младићи 16 година, 15-17.2.19.

Кратка ретроспектива наступа наших репрезентација на Winter Cups:

Девојке

⌚ 17.2.19.  15.14 h

Репрезентативке Србије су освојиле 7. место у Европи, савладавши селекцију Пољске 3-0. Честитамо!

У првом мечу на 2. табли Фатма Идризовић је победила Розалију Грушчинску 6-1 6-1, а затим је вицешампионка Србије Никол Палечек без борбе победила Амелиу Копел, а Фатма Идризовић и Никол Палечек су без борбе победиле пар Грушчинска/Копел.

⌚ 16.2.19.  18.54 h

Репрезентативке Србије су у мечу за пласман од 5. до 8. места у Европи изгубиле од селекције Немачке 1-2, и сутра ће за 7. место играти против Пољске.

У првом мечу на 2. табли Фатма Идризовић је победила Настасју Маријану Шунк 6-1 6-3, а затим је вицешампионка Србије Никол Палечек изгубила од Јулије Мидендорф 2-6 1-6. У одлучујућем дублу првакиња Србије Наталија Сенић и Никол Палечек су изгубиле од пара Мидендорф/Шунк 4-6 2-6.

У финалу Winter Cup-а сутра ће играти репрезентације Русије и Белорусије.

⌚ 15.2.19.  20.08 h

Репрезентативке Србије су у 1. колу изгубиле од селекције Холандије 1-2! 🙁

У првом мечу на 2. табли Фатма Идризовић је после преокрета победила Анук Вранкен Пеетерс 4-6 6-3 6-2. Вицешампионка Србије Никол Палечек је после велике борбе изгубила од Мелисе Бојден 6-2 1-6 4-6. У одлучујућем дублу су за Србију наступиле првакиња Србије Наталија Сенић и Фатма Идризовић, и њих две су изгубиле од пара Бојден / Спее 4-6 4-6. Остаје жал што Наталија Сенић због болести није могла да пружи максимални ниво и у синглу и у дублу.

Репрезентација Србије ће сутра играти против селекције Немачке за пласман од 5. до 8. места у Европи.

Младићи

Репрезентативци Србије су освојили 8. место у Европи, пошто су данас изгубили од Бугарске 0-2.

Нажалост, и Стефан Поповић и Лука Јовановић су морали да предају своје мечеве због повреде, а Стефан Поповић због повреде леђа није могао да игра у синглу од почетка турнира. Честитамо момцима на великој борби и одличном укупном резултату, и жао нам је што су повреде узеле данак великом залагању које су младићи показали и на квалификационом турниру у Бугарској!

У првом мечу на 2. табли је првак Србије Лука Јовановић изгубио од Максима Хорозова 6-3 0-2, па је морао да преда меч, а у 2. синглу на 1. табли је Стефан Поповић морао да преда меч због повреде Петру Нестерову, при резултату 0-6 0-3. Не знамо хоће ли бити одигран дубл.

У финалу Winter Cup-а играју Французи и Руси.

Репрезентативци Србије су у мечу за пласман од 5. до 8. места у Европи изгубили од Немачке 0-2.

У првом мечу на 2. табли је првак Србије Лука Јовановић изгубио од Неа Ниднера 3-6 1-6. У 2. синглу на 1. табли Хамад Међедовић је у врло неизвесном мечу изгубио од Филипа Флорига 6-3 3-6 6-7(4). У дублу ће се Хамад Међедовић и Лука Јовановић састати са паром Флориг/Лип.

Први финалисти су Французи, који су у полуфиналу победили Чехе 2-1.

Репрезентативци Србије су у 1. колу изгубили од селекције Пољске 1-2 🙁

У првом мечу на 2. табли је првак Србије Лука Јовановић изгубио од Александра Орликовског 4-6 3-6. У 2. синглу на 1. табли је Хамад Међедовић победио Марсела Камровског 7-6(2) 6-2. У одлучујућем дублу су Хамад Међедовић и Стефан Поповић изгубили од пара Камровски/Орликовски 1-6 6-7(6).

Репрезентативци Србије ће сутра играти против Немачке за пласман од 5. до 8. места у Европи.