Летње првенство Србије, турнир А категорије за младиће до 16 година, игра се од 19. до 25. јуна 2021. године у ТК Меридиана у Новом Саду, у организацији Тениског савеза Србије. Игра се на 5 терена са шљаком. Директор турнира је Срђан Јаковина, а врховни судија је Милица Дајин. Пратите првенство уз Мале играче!

Зоран Лудошки (GAL) је победник Летњег првенства Србије до 16 година у ТК Меридиана. Честитамо!

Марко Николић (DJU) је финалиста. Зоран је у финалу победио Марка 6-1 6-2, и тако дошао до титуле првака Србије на доминантан начин, изгубивши свега 10 гемова (није изгубио ниједан сет). Такође, и Зоран и Марко су отишли корак даље у односу на Дворанско првенство Србије одржано у фебруару у ТК Ђукић, на којем је Зоран био финалиста а Марко полуфиналиста.

Треће место у Србији су освојили Саша Марковић (CZ) и Александар Даскаловић (KOL).

Алекса Смиљанић (PAR) и Виктор Стојовић (PAR) су победници Летњег првенства Србије до 16 година у дублу, пошто су у узбудљивом финалу победили Николу Лулића (DRI) и Страхињу Ристића (REK) 7-6(6) 3-6 10-7.

Жреб и распоред ће се објављивати свакодневно на сајту ТСС-а, на овом линку. Квалификације почињу у суботу, а главни жреб у понедељак 21. јуна.

Детаљније Летње првенство Србије, младићи до 16 година, ТК Меридиана Нови Сад, A кат, 19-25.6.21.

Ево како је изгледала додела награда на државном првенству у ТК Меридиана:

Прочитајте извештај са Летњег првенства Србије одиграног у августу 2020. године у Чачку, где је тријумфовао Лука Јовановић (PAR). Године 2019, такође у Чачку, титулу је освојио Петар Теодоровић (DJU). Прочитајте извештај са Летњег првенства Србије 2018. године, када је победио Лазар Милићевић (KRA), а финалиста је био Стефан Поповић (CZ). Ево извештаја са Летњег првенства Србије одиграног у мају 2017. године, када је тријумфовао Кристиан Јухас (SPA), а финалиста је био Хамад Међедовић (ABO). Погледајте извештај са турнира 2016. године, одржаног у Тениској академији Живковић у Нишу, који је освојиo Марко Миладиновић (REK), док је друго место освојио Бодин Жарковић (CZ).

• Luka Jovanović, Romeo Hadžimehmedović, Nešo Puzić, Letnje prvenstvo Srbije do 16 godina, Teniski savez Srbije, Teniski klub Sloboda Čačak
  • Petar Teodorović, Marko Topo, Fatma Idrizović, Andrea Obradović, Nešo Puzić, Letnje prvenstvo Srbije za devojke do 16 godina, Teniski savez Srbije, Teniski klub Sloboda Čačak

Дубл, коначни резултати:

Letnje prvenstvo Srbije do 16 godina 2021, Teniski savez Srbije, Teniski klub Meridiana Novi Sad

У главни жреб су се пласирали Оливер Коцановић (CZ), Александар Хуђец (AGR), Владо Јанкањ (WS) и Матеја Гојковић (SPA).