Мастерс Тениског савеза Србије за девојчице и дечаке до 14 година, одигран је 13. и 14. октобра 2018. године у Тениском центру Новак у Београду. Врховни судија је био Марко Ристић.
Победници мастерса Тениског савеза Србије до 14 година су Никола Јовановић (TIP) и Андреа Обрадовић (TIP). Честитамо!
Друго место су освојили Алекса Марковић (SPL) и Јована Грујић (POŽ). Никола је у врло квалитетном мечу победио Алексу 7-5 7-6(2), док је Андреа после преокрета у 1. сету победила Јовану 6-3 6-3.
Треће место су освојили Ромео Хаџимехмедовић (REK) и Доротеа Милосављевић (CZ). Ромео је победио Милана Цветковића (SPO) 6-2 7-5, а Доротеа је без борбе добила меч против Лее Рупњак (MRD).
Освајачи петог места су Лазар Димитријевић (STG) и Тијана Сретеновић (GAZ), а шестог Вања Петров (TIP) и и Теодора Милић (WS). Лазар је у мечу за 5. место победио Вању 6-4 6-4, док је Тијана савладала Теодору 6-1 6-2.
Вук Рађеновић (GAZ) и Христина Љуба (DRI) су освојили 7. место без борбе, док су осми Алекса Мишић (KOL) и Ања Станковић (TAŽ). У разигравању је Лазар победио Вука 6-1 7-5, а Вања је без борбе добио меч против Алексе Мишића (KOL). У разигравању је Теодора победила Ању 6-0 6-4.
Детаљније Мастерс Тениског савеза Србије до 14 година, ТСС Београд, 13-14.10.18.
Погледајте снимак делова финалних мечева Мастерса Тениског савеза Србије до 14 година:
0:00 Никола Јовановић – Алекса Марковић (снимак почиње при резултату 2-1 за Николу у 2. сету; коначни резултат 7-5 7-6(2) за Николу)
14:37 Андреа Обрадовић – Јована Грујић (на снимаку су прва три гема меча, које је добила Јована; коначни резултат 6-3 6-3 за Андреу)
Прочитајте репортажу са прошлогодишњег мастерса ТСС – дечаци, девојчице, када су тријумфовали Петар Башић Палковић (SPA) и Ива Шепа (WIN). Погледајте извештај са мастерса 2016. године – дечаци, девојчице, када су најбољи Урош Јовић (PIR) и Ана Вилчек (MIL). Ево како је било 2015. године, када су тријумфовали Кристиан Јухас (SPA) и Емилија Којчић (DIN). Занимљиво је подсетити се и нашег извештаја са Мастерса ТСС 2014. године – дечаци, девојчице, када су победници били Марко Миладиновић (REK) и Милица Вујовић (DUN).
Дечаци
Резултати полуфинала:
Никола Јовановић (TIP) – Ромео Хаџимехмедовић (REK) 6-2 6-1
Алекса Марковић (SPL) – Милан Цветковић (SPO) 6-0 6-1
? 14.10.18. 12.27 h
Коначни резултати:
Девојчице
Резултати полуфинала:
Јована Грујић (POŽ) – Доротеа Милосављевић (CZ) 6-3 6-3
Андреа Обрадовић (TIP) – Леа Рупњак (MRD) 6-2 6-0
? 14.10.18. 17.30 h
Коначни резултати:
Списак учесника:
Алекса Мишић (KOL)
Алекса Марковић (SPL)
Милан Цветковић (SPO)
Лазар Димитријевић (STG)
Списак учесница:
Доротеа Милосављевић (CZ)
Јована Грујић (POŽ)
Леа Рупњак (MRD)
Novi komentari