Међународни турнир 12. Luka Koper Junior Open-International Junior Tennis Championships за дечаке и девојчице до 12 година (1. категорије) игра се од 18. до 26. маја 2019. године на 9 шљакастих терена, у ТК Копер, у великој словеначкој луци Копар, у оквиру Tennis Europe Junior Toura. Овај турнир је до сада одржаван у септембру и био је 3. категорије.

На овогодишњем турниру у Копру учествује шесторо такмичара из Србије: првак Србије Огњен Милић, вицешампион Србије Вук Крушчић, Милан Матовић, Јана Премовић, Александра Ђокић и Луна Катарина Вуков. Киша ових дана пада у Копру, због чега се мечеви не одвијају планираном динамиком.

Детаљније 12. Luka Koper Junior Open-International Junior Tennis Championships, Tennis Europe U12, Копар, Словенија, 18-26.5.19.

Bidi Badu Sportska odeća Bidi Badu, teniska odeća Bidi Badu, Bidi Badu Play Wild, Teniski klub Haron

Биди Баду спортску одећу можете купити у нашем веб-шопу!

Одећу можете испробати у Haron Show Room-у!

На овом турниру српски тенисери су претходних година имали много успеха: прошле године је  Миа Ристић освојила титулу на ETA U12 турниру Port of Koper Junior Slovenia Open у Копру, док је вицешампион Србије Данијел Крстевски освојио друго место. Године 2017. је Дарја Шувирђонкова освојила друго место у синглу, док је Зоран Лудошки са Румуном Михаијем Александруом Команом освојио титулу у дублу. У мају 2015. године турнир је освојио Хамад Међедовић, а 2016. године су Дарја Шувирђонкова и Тијана Сретеновић освојиле 2. место у дублу, а Дарја је играла и у полуфиналу сингла.

? 26.5.19.  17.21 h

Српски тенисер Огњен Милић oсвојио је титулу на ETA U12 турниру 1. категорије у Копру, док је Вук Крушчић освојио треће место. Честитамо!

Огњен је у полуфиналу победио друга из репрезентације Вука 6-1 6-2, а затим је у финалу победио Немца Ливена Миетуша 6-4 6-4.

Првак Србије Огњен Милић је у последња два месеца, не рачунајући овај успех, освојио 4 титуле у синглу и 3 у дублу на европским турнирима, и једанпут је играо у финалу дубла: титулу у синглу и у дублу освојио је на PROKUPLJE OPEN 2019, затим на Bellevue Cup 2019 у Улцињу, а победу у синглу и друго место у дублу, са Вуком Крушчићем, остварио је у Загребу на 35. Memorijal Slavoj Greblo. Заиста импресивно!

? 25.5.19.  16.53 h

Српски тенисери Вук Крушчић и Огњен Милић ушли су данас у полуфинале турнира у Копру. Честитамо!

Вицешампион Србије Вук Крушчић је у четвртфиналу победио Италијана Ное Каноника 6-2 6-1, док је првак Србије Огњен Милић савладао првака Португала Салвадора Монтеира 6-0 6-0. У полуфиналу ћемо сутра видети српски дерби, репризу финала Дворанског првенства Србије до 12 година. Сигурни смо да ће то бити леп и квалитетан меч, а добра вест је да ће Србија сигурно имати свог представника у финалу!

Ognjen Milić, Salvador Monteiro, 12. Luka Koper Junior Open International Junior Tennis Championships, Kopar Slovenija, Teniski klub Kopar, Tennis Europe Junior Tour
Огњен Милић са противником у четвртфиналу, прваком Португала Салвадором Монтеиром

? 23.5.19.  20.35 h

Српски тенисери Огњен Милић и Вук Крушчић су се данас пласирали у четвртфинале турнира у Копру. Честитамо!

Милан Матовић је нажалост изгубио у 3. колу од Швеђанина Вилијама Рејхтмана Винцигуере 4-6 2-6.

Јана Премовић је у 2. колу изгубила од Аустријанке Ализабете Брутане 6-7(2) 1-6, а Александра Ђокић је изгубила од Португалке Лене Коуто 2-6 0-6 🙁

Првак Србије Огњен Милић је у 3. колу победио Италијана Фабија Леонардија 3-1 6-1, вицешампион Србије Вук Крушчић је победио Чеха Јозефа Седлара 6-2 7-5. Огњен ће сутра у четвртфиналу играти против Португалца Салвадора Монтеира, а Вук против Италијана Ное Каноника.

2. коло: Огњен Милић је у дербију 2. кола победио шампиона Хрватске Дујета Марковину 3-6 6-2 6-4, Вук Крушчић је у 2. колу победио Словенца Марка Ретеља 7-5 6-3, а Милан Матовић је савладао Словенца Анзеа Пајера Станића 6-0 6-0.

Aleksandra Đokić, Jana Premović, 12. Luka Koper Junior Open International Junior Tennis Championships, Kopar Slovenija, Teniski klub Kopar, Tennis Europe Junior Tour