Viktor Jović, Dawid Taczala, Marta Kostyuk, Cammile Bartone, Les Petits As, Petits As Tarbes 2016 Mondial Lacoste, Tarb

Petits As Tarbes 2016 Mondial Lacoste, U14 Tennis Europe, Тарб, Француска, 23-31.1.16.

У Тарбу у Француској се наредне недеље одржава 34. издање традиционалног међународног турнира „Petits As Tarbes 2016 Mondial Lacoste“, незваничног првенства света за дечаке и девојчице до 14 година.

 

Прочитајте због чега је овај турнир толико посебан у свету јуниорског тениса.

 

Турнир 1. категорије у организацији и у оквиру Tennis Europe Junior Tour-а траје од 23. до 31. јануара. Игра се на тврдој подлози.

Ово је званични сајт турнира.

 

 

?  31.1.16.  16.46 h

Победници турнира у синглу су Американац Стефан Леустиан и Украјинка Марта Костјук.

 

Stefan Leustian, Marta Kostyuk, Cammile Bartone, Les Petits As, Petits As Tarbes 2016 Mondial Lacoste, Tarb
Победници: Американац Стефан Леустиан и Украјинка Марта Костјук

 

Стефан је у финалу победио Хрвата Борну Девалда 6-2 6-1, док је Марта идентичним резултатом савладала Чехињу Денису Хиндову.

Марта Костјук тако је освојила двоструку титулу, јер је у суботу са Летонком Камилом Бартоне тријумфовала и у дублу. Победиле су британски пар Холи Фишер/Ема Радукану 6-2 6-1.

 

 

?  30.1.16.  20.20 h

Виктор Јовић је са Пољаком Давидом Тацзалом освојио друго место у дублу.

У финалу су изгубили од италијанског пара Лоренцо Мусети/Лоренцо Ротоли 2-6 3-6. Италијани су заиста одлично уигран тандем!

 

Viktor Jović, Dawid Taczala, Les Petits As, Petits As Tarbes 2016 Mondial Lacoste, Tarb
Виктор и Давид у акцији

Хрват Борна Девалд постигао је велики успех пласманом у финале турнира. Честитамо!

Данас је победио Пољака Давида Тацзалу 3-6 6-3 7-6, и сутра ће у финалу играти против Американца Стефана Леустиана, који је у другом полуфиналу победио Француза Харолда Мајоа 3-6 6-2 6-2.

У финалу код девојчица играће Чехиња Дениса Хиндова и Украјинка Марта Костјук.

Хиндова је победила Францускињу Аријану Арсено 3-6 6-3 7-5, а Костјукова Јапанку Химари Сато 6-3 6-2.

 

 

?  29.1.16.  21.32 h

Виктор Јовић нажалост није успео да се пласира у полуфинале, јер је данас изгубио од Хрвата Борне Девалда 4-6 5-7.

 

Али у дублу се Виктор пласирао у финале! Браво!

Са Пољаком Давидом Тацзалом победио је амерички пар Фарис Кан/Стефан Леустиан 7-5 6-1.

Сутра поподне ће у финалу играти против италијанског пара Лоренцо Мусети/Лоренцо Ротоли. Срећно!

 

 

?  28.1.16.  16.57 h

Виктор Јовић се данас пласирао у четвртфинале. Браво Викторе!

 

Победио је Чеха Јарослава Шмедека 6-3 6-2, а у четвртфиналу га очекује меч против Хрвата Борне Девалда.

Виктор је заједно са Пољаком Давидом Тацзалом ушао у полуфинале дубла, где ће у петак играти против америчког пара Фарис Кан/Стефан Леустиан!

 

 

?  27.1.16.  16.41 h

Виктор Јовић био је данас сигуран у 2. колу, савладавши Француза Медхија Садуија (Medhi Sadaoui) 6-4 6-4. У следећем колу ће играти против Чеха Јарослава Шмедека.

 

Goran Životić, Stefan Popović, Viktor Jović, Lars Kiš, Les Petits As, Petits As Tarbes 2016 Mondial Lacoste, Tarb
Горан Животић, Стефан Поповић и Виктор Јовић са Викторовим тренером Ларсом Кишом

 

 

?  26.1.16.  12.40 h

Виктор Јовић је у 1. колу данас победио Шпанца Хоргеа Планса (Jorge Plans) 6-2 6-0, а у другом ће играти против Француза Медхија Садуија (Medhi Sadaoui).

 

 

?  25.1.16.  14.04 h

Хамад Међедовић и Стефан Поповић су данас нажалост завршили такмичење у првом колу.

Хамад је изгубио од Шпанца Карлоса Алкараза Гарфие 7-5 3-6 3-6, а Стефан од Француза Теренса Атманеа 2-6 0-6.

Тако је Виктор Јовић остао једини наш представник у главном жребу, и од дечака и од девојчица.

 

Dejan Cekić, Les Petits As, Petits As Tarbes 2016 Mondial Lacoste, Tarb
Званични скаутер Баболата за југоисточну Европу Дејан Цекић испред штанда Академије Муратоглу
Хвала нашем „специјалном извештачу“ Дејану на сликама 🙂

 

Srđan Matić, predstavnik Mouratoglou Akademije za Srbiju i Crnu Goru, Les Petits As, Petits As Tarbes 2016 Mondial Lacoste, Tarb
Срђан Матић, представник Муратоглу академије за Србију и Црну Гору

 

 

?  24.1.16. 

Нажалост, ниједан од наших петоро представника није прошао у главни жреб. Девојчице су јуче изгубиле у 1. колу – Ана Вилчек од Францускиње Кларе Тардивел 0-2 (која је у 2. колу савладала и Франческу Цурми), Анђела Видовић од Францускиње Тес Демин 0-2 и Андриана Симовић такође од Францускиње Флавије Бруњоне 0-2.

Горан Животић и Матеја Јанићијевић су поражени данас од двојице Италијана – Матеја је изгубио од  у 2. колу од Фауста Табака 0-2, а Горан у 3. колу од Лоренца Мусетија 0-2.

 

Прошлогодишњи победници су Анастасија Потапова (Русија) и Чун Хсин Тсенг (Тајван), а наша Олга Даниловић постигла је тада огроман успех освојивши друго место. Погледајте како је све изгледало прошле године.

 

Из Србије учествује осморо такмичара: Виктор Јовић, Хамад Међедовић, Стефан Поповић, Горан Животић, Матеја Јанићијевић, Ана Вилчек, Анђела Видовић и Андриана Симовић. Наступиће и „наша“ Малтежанка Франческа Цурми.

 

 

Из Хрватске на турниру наступа петоро такмичара: Борна Девалд, Ловро Суевић, Ловре Ерцег, Ноа Крзнарић и Сара Залукар, а из Словеније две девојчице: Жива Фалкнер и Пиа Ловрич.

 

 

Дечаци

 

 

 

?  31.1.16.  16.48 h

Главни жреб, коначни резултати:

Sorry, the tournament listing is unavailable. Please try again later.

 

 

?  24.1.16.  21.02 h

Квалификације, 3. коло:

Les Petits As, Petits As Tarbes 2016 Mondial Lacoste, Tarb

 

 

 

Главни жреб Презиме и име играча Националност Година рођења Ранг
1 Dawid Taczala Poland 2002 #41
2 Ilya Snitari Moldova 2002 #45
3 Borna Devald Croatia 2002 #52
4 Harold Mayot France 2002 #61
5 Alexander Gaponenko Israel 2002 #67
6 Viktor Jovic Serbia 2002 #72
7 Mikolaj Lorens Poland 2002 #80
8 Dalibor Svrcina Czech Republic 2002 #8
9 Nicholas David Ionel Romania 2002 #82
10 Moritz Stoeger Germany 2002 #86
11 Maks Kasnikowski Poland 2003 #88
12 Jeffrey Von Der Schulenburg Switzerland 2002 #90
13 Egor Agafonov Russia 2002 #94
14 Sebastian Gima Romania 2002 #94
15 Holger Vitus Nodskov Rune Denmark 2003 #105
16 Elmer Moller Denmark 2003 #115
17 Petr Kapuskin Russia 2002 #116
18 Jack Pinnington Jones Great Britain 2003 #123
19 Hamad Medjedovic Serbia 2003 #132
20 Radu Mihai Papoe Romania 2002 #132
21 Vitek Horak Czech Republic 2002 #132
22 Alexander Georg Mandma Estonia 2002 #139
23 (OA) Nicholas Garcia U.S.A. 2002
24 (OA) Faris Khan U.S.A. 2002
25 (OA) Zane Khan U.S.A. 2002
26 (OA) Stefan Leustian U.S.A. 2002
27 (OA) Ryotaro Koshiba Japan 2002
28 (OA) Shunsuke Mitsui Japan 2002 #564
29 (OA) Lilian Marmousez France 2002 #211
30 (OA) Giovanni Mpetshi Perricard France 2003 #239
31 (OA) Arthur Cazaux France 2002 #247
32 (OA) Mehdi Sadaoui France 2003 #393
33 (OA) Bradley Paliska France 2002 #444
34 (OA) Tsotne Dzimistarishvili Georgia 2003 #144
35 (OA) Angel Guerrero Melgar Spain 2002 #157
36 (OA) Eduardo Morais Portugal 2003 #171
37 (OA) Jean Marc Malkowski Switzerland 2002 #198
38 (OA) Max Hans Rehberg Germany 2003 #209
39 (OA) Jaroslav Smedek Czech Republic 2002 #277
40 (OA) Mark Lajal Estonia 2003 #372
41 (OA) Lovro Suevich Croatia 2002 #534
42 (OA) Denis Chelombitko Ukraine 2002 #675
43 (OA) Lukas Palovic Slovakia 2002 #172
44 Benjamin Heynold Great Britain 2002 #139
45 Kristian Kubik Czech Republic 2002 #143
Квалификације
Terence Atmane /MD WC/ France 2002 #145
1 Dominik Buzonics Hungary 2002 #151
Leo Raquin /MD WC/ France 2003 #155
2 Carlos Alcaraz Garfia Spain 2003 #155
3 Dragos Petre Popeanga Romania 2002 #157
4 Anthony Genov Bulgaria 2002 #157
5 Luca Nardi Italy 2003 #168
Stefan Popovic /MD WC/ Serbia 2003 #180
6 Ross Weibull Sweden 2002 #182
7 Lorenzo Rottoli Italy 2002 #191
8 Thomas George Brun Switzerland 2002 #198
9 Jorge Plans Spain 2002 #198
10 Fausto Tabacco Italy 2002 #211
11 Arthur Fery Great Britain 2002 #211
12 Alejandro Turriziani Alvarez Spain 2003 #219
3 Giorgio Tabacco Italy 2003 #221
14 Peter Fajta Hungary 2002 #229
15 Lovre Erceg Croatia 2003 #237
16 Oskar Brostrom Poulsen Denmark 2002 #240
17 Mario Mansilla Diez Spain 2002 #240
18 Zsombor Velcz Hungary 2002 #240
19 Romain Faucon Belgium 2002 #247
20 Diego Augusto Barreto Sanchez Spain 2002 #247
21 Alan Bojarski Poland 2003 #262
22 Barney Fitzpatrick Great Britain 2002 #263
23 Pedro Dimas Ruivinho Graca Portugal 2003 #276
24 Petr Bar Biryukov Russia 2002 #307
25 Lorenzo Musetti Italy 2002 #307
26 Stijn Pel Netherlands 2002 #319
27 Noah Martens Belgium 2002 #319
28 Toby Samuel Great Britain 2002 #319
29 Goran Zivotic Serbia 2002 #319
30 Clovis Benichou France 2003 #347
31 Emilien Baradel France 2002 #362
32 Leandro Riedi Switzerland 2002 #380
33 Ellis Short U.S.A. 2003 #393
34 Mateja Janicijevic Serbia 2003 #411
35 Daniel Rincon Spain 2003 #414
36 Ivan Trevisiol France 2002 #414
37 Sam Bossem Great Britain 2002 #428
38 Lasha Giorgi Kikvidze Georgia 2002 #428
39 Axel Garcian France 2002 #428
40 Dominic Stephan Stricker Switzerland 2002 #428

 

 

Les Petits As, Petits As Tarbes 2016 Mondial Lacoste, Tarb

 

 

Девојчице

 

 

 

?  31.1.16.  16.48 h

Главни жреб, коначни резултати:

 

 

?  24.1.16.  21.02 h

Квалификације, 2. коло:

Les Petits As, Petits As Tarbes 2016 Mondial Lacoste, Tarb

 

 

 

Главни жреб Презиме и име играчице Националност Година рођења Ранг
1 Daria Frayman Russia 2002 #5
2 Marta Kostyuk Ukraine 2002 #7
3 Daria Snigur Ukraine 2002 #12
4 Kamilla Bartone Latvia 2002 #16
5 Himari Sato Japan 2002 #38
6 Avelina Sayfetdinova Russia 2002 #38
7 Denisa Hindova Czech Republic 2002 #40
8 Romana Cisovska Slovakia 2002 #42
9 Ella Haavisto Finland 2002 #43
10 Carol Plakk Estonia 2002 #46
11 Qinwen Zheng China 2002 #51
12 Aleksandra Wierzbowska Poland 2002 #57
13 Ekaterina Vinnik Russia 2002 #58
14 Alina Charaeva Russia 2002 #60
15 Salma Djoubri France 2002 #63
16 Giulia Morlet France 2002 #73
17 Kristyna Lavickova Czech Republic 2002 #73
18 Weronika Baszak Poland 2002 #76
19 Polina Gubina Ukraine 2002 #76
20 Ziva Falkner Slovenia 2002 #76
21 Melania Delai Italy 2002 #83
22 Emilie Elde Norway 2002 #86
23 (OA) Gabriella Price U.S.A. 2003
24 (OA) Vanessa Ong U.S.A. 2002
25 (OA) Alexa Noel U.S.A. 2002
26 (OA) Victoria Hu U.S.A. 2002
27 (OA) Leylah Annie Fernandez Canada 2002 #205
28 (OA) Sofiya Babych Canada 2002 #250
29 (OA) Ariana Arseneault Canada 2002 #820
30 (OA) Sena Takebe Japan 2002
31 (OA) Federica Sacco Italy 2002 #104
32 (OA) Clara Tauson Denmark 2002 #104
33 (OA) Sofiya Chekhlystova Estonia 2002 #108
34 (OA) Raluca Maria Tudorache Romania 2002 #125
35 (OA) Kylie Bilchev Great Britain 2003 #129
36 (OA) Marta Custic Spain 2002 #135
37 (OA) Emma Raducanu Great Britain 2002 #141
38 (OA) Alexandra Vecic Germany 2002 #170
39 (OA) Selin Lidya Sepken Turkey 2003 #176
40 (OA) Pia Lovric Slovenia 2002 #184
41 (OA) Lotta Heiskanen Finland 2002 #318
42 (OA) Karina Jensrud Norway 2002 #402
43 (OA) Michelle Van Mol Belgium 2002 #233
44 (OA) Ana Paraschiva Manea Romania 2002 #233
45 Betina Tokac Turkey 2002 #86
46 Lissi Kubre Estonia 2002 #97
 Квалификације
Aubane Droguet /MD WC/ France 2002 #108
1 Vladislava Petrovskaia Russia 2003 #129
2 Katriin Saar Estonia 2002 #131
3 Matilde Paoletti Italy 2003 #135
4 Ksenia Aleshina Russia 2003 #139
5 Holly Staff Great Britain 2002 #147
6 Dasha Lopatetskaya Ukraine 2003 #147
Daniella Dimitrova /MD WC/ Bulgaria 2002 #155
7 Lillian Mould Great Britain 2002 #177
Diane Parry /MD WC/ France 2002 #180
8 Oksana Selekhmeteva Russia 2003 #184
9 Amarni Banks Great Britain 2002 #184
Holly Fischer /MD WC/ Great Britain 2003 #214
10 Annali Olivelle Great Britain 2002 #217
11 Selena Janicijevic France 2002 #217
12 Noel Saidenova Russia 2002 #225
13 Alejandra Ferrer Rodriguez Spain 2002 #240
14 Kateryna Rublevska Ukraine 2003 #243
15 M J Changwereza Great Britain 2003 #249
16 Dami Edibson Messiah Spain 2002 #250
17 Isabela Ioana Dima Romania 2002 #262
18 Maria Ines Fonte Portugal 2002 #275
19 Francesca Curmi Malta 2002 #294
20 Ana Vilcek Serbia 2003 #304
21 Anna Sierkova Ukraine 2002 #305
22 Julie Belgraver Netherlands 2002 #328
23 Ines Tebboune France 2002 #328
24 Capucine Sanoner France 2002 #328
Maelys Bougrat /MD WC/ France 2002 #337
Jade Bornay /MD WC/ France 2002 #338
25 Dorka Drahota Szabo Hungary 2002 #338
26 Flavie Brugnone France 2003 #353
27 Lisa Pigato Italy 2003 #355
28 Tess Demin Netherlands 2002 #375
29 Andjela Vidovic Serbia 2002 #402
30 Rubis Ekwe France 2002 #415
31 Arabella Moen Great Britain 2002 #418
32 Andriana Simovic Serbia 2002 #418
33 Leonor Oliveira Portugal 2002 #418
34 Julie Bousseau France 2003 #451
Noa Krznaric /MD WC/ Croatia 2003 #477
35 Tilwith Di Girolami Belgium 2003 #479
36 Clarine Lerby Netherlands 2003 #479
37 Clara Tardivel France 2002 #481
38 Chiara Girelli Italy 2002 #481
39 Sara Zalukar Croatia 2002 #494
40 Fatima Ingrid Amartha Keita Romania 2003 #505

 

 

 

4 мишљења на „Petits As Tarbes 2016 Mondial Lacoste, U14 Tennis Europe, Тарб, Француска, 23-31.1.16.“

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *