Branko Đurić, Luka Jovanović, Nikola Zekić, Le Petits As, Aleksandar Manojlović, Nikola Vidović, Les Petits As Tarbes 2018 Mondial Lacoste, Tarb, Tennis Europe European Tour

Petits As Tarbes 2018 Mondial Lacoste, U14 Tennis Europe, Тарб, Француска, 20-28.1.18.

У Тарбу у Француској је у суботу 20. јануара 2018. почело 36. издање традиционалног међународног турнира „Petits As Tarbes 2016 Mondial Lacoste“, незваничног првенства света за дечаке и девојчице до 14 година. Турнир 1. категорије у организацији и у оквиру Tennis Europe Junior Tour-а траје од 20. до 28. јануара 2018. године. Игра се у TK Meridien Sport на 9 терена са тврдом подлогом.

 

Прочитајте због чега је овај турнир толико посебан у свету јуниорског тениса.

Детаљније Petits As Tarbes 2018 Mondial Lacoste, U14 Tennis Europe, Тарб, Француска, 20-28.1.18.

 

Ljubica Jovanovic trener za mentalnu pripremu tenisera

 

Српски такмичари имали су много успеха претходних година: Хамад Међедовић је прошле године освојио 2. место у синглу, док су победници били Италијан Лука Нарди и Рускиња Марија Тимофејева. Погледајте како је све изгледало 2016. године, када су победници били Американац Стефан Леустиан и Украјинка Марта Костјук. Виктор Јовић је са Пољаком Давидом Тацзалом освојио друго место у дублу.

Године 2015. победници су били Анастасија Потапова (Русија) и Чун Хсин Тсенг (Кинески Тајпех), а наша Олга Даниловић постигла је тада огроман успех освојивши друго место.

 

Из Србије на 36. издању турнира у Тарбу учествује четворо такмичара: Фатма Идризовић, Лука Јовановић, Бранко Ђурић и Никола Зекић. Желимо им много успеха!

На турниру ће наступити Дивна Ратковић из Црне Горе, Калин Ивановски из Македоније, док ће из Хрватске на турниру наступити шесторо такмичара: Мили Пољичак, Дино Прижмић, Матеј Додиг, Лука Микрут, Бартол Борсе и Ема Бубало. Срећно!

 

Ово је званични сајт турнира. На овом линку можете уживо гледати мечеве, а на овом можете пратити резултате са турнира уживо.

Live

Live score

Главни жреб је почео у понедељак 22. јануара.

 

 

 

⌚ 29.1.18.  10.56 h

Победници турнира у Тарбу су Бугарин Виктор Лилов и Филипинка Александра Еала. Честитамо!

Честитамо прваку Хрватске Дину Прижмићу на освајаћу утешног турнира; у финалу је победио Француза Тиага Пиреса Антонија 0-4 4-0 4-1.

Лилов је у финалу победио Руса Михаила Горохова 6-4 7-6(1), док је Еала савладала Чехињу Линду Носкову 5-7 6-3 7-6(5).

 

 

 

⌚ 26.1.18.  16.59 h

Хрватски тенисер Мили Пољичак нажалост није успео да се пласира у полуфинале Тарба, пошто је данас изгубио од 1. носиоца, Руса Михаила Горохова 1-6 3-6. Честитамо Мили на изванредном резултату!

Честитамо и другом Сплићанину Дину Прижмићу на пласману у финалe утешног турнира, у којем ће данас играти против Француза Тиага Пиреса Антонија.

 

 

 

⌚ 25.1.18.  17.25 h

Хрватски тенисер Мили Пољичак данас је ушао у четвртфинале турнира у Тарбу! Браво Мили!

Он је 6. носилац у Тарбу, а у 3. колу је победио 10. носиоца, Руса Јарослава Демина 6-3 6-0. У четвртфиналу ће сутра играти против 1. носиоца, Руса Михаила Горохова. Срећно!

Други Сплићанин Лука Микрут нажалост је заустављен у 3. колу – изгубио је од 5. носиоца, Бугарина Виктора Лилова 3-6 3-6.

Трећи хрватски репрезентативац и трећи Сплићанин Дино Прижмић се пласирао у полуфинале утешног турнира, савладавши Француза Бриса Патуа 4-0 1-4 4-2.

Хрватски тенисери Бартол Борсе и Лука Микрут пласирали су се данас у четвртфинале дубла, док су Хрвати Мили Пољичак и Дино Прижмић, као и Македонац Калин Ивановски и Ирац О’Саливен, изгубили у 2. колу.

 

 

 

⌚ 24.1.18.  18.24 h

Српски тенисер Бранко Ђурић нажалост није успео да се пласира у 3. коло, пошто је данас у 2. колу изгубио од Чеха Хинека Бартона 3-6 2-6.

Хрватски тенисери, Сплићани Мили Пољичак и Лука Микрут, потврдили су да су у одличној форми – у 2. колу Мили је после преокрета победио Американца Јонаха Брасвела 4-6 6-3 6-3, док је Лука убедљиво победио Француза Пјера Нгијол Кареа 6-3 6-1. Честитамо!

У 2. коло дубла су се пласирали Хрвати Мили Пољичак и Дино Прижмић, Бартол Борсе и Лука Микрут, као и Македонац Калин Ивановски и Ирац О’Саливен, који су победили нашег Николу Зекића и Руса Мингалејева 3-6 6-1 10-6. Лука Јовановић и Бранко Ђурић су у 1. колу дубла изгубили од француског пара Bouchelaghem/Cuenin 2-6 4-6.

 

 

Маели Монфис, Гаелова млађа сестра и учесница турнира Petits As Tarbes 2018 Mondial Lacoste, одговара на питања у оквиру #deuceинтервјуа 

 

 

⌚ 23.1.18.  17.17 h

Данас су се у 2. коло турнира у Тарбу пласирали Македонац Калин Ивановски и Хрват Лука Микрут. Калин је победио Француза Рудија Секона 6-4 (предаја), док је Лука убедљиво победио Француза Бриса Патуа 6-0 6-0.

 

 

⌚ 23.1.18.  10.08 h

Српски тенисер Бранко Ђурић пласирао се у 2. коло, победом против Кинеза Јунченга Шанга после преокрета 2-6 6-3 6-4!

Првакиња Србије Фатма Идризовић је нажалост изгубила у 1. колу од Британке Матилде Мутавџић 1-6 1-6, а вицешампион Србије Никола Зекић је пружио изванредан отпор 1. носиоцу и двоструком шампиону турнира O1 Properties Christmas Cup у Москви Михаилу Горохову – изгубио је 6-4 2-6 2-6.

Вицешампион  Хрватске Мили Пољичак је као и Бранко данас успео да преокрене меч и победи домаћег такмичара Логана Лакроа 5-7 7-5 6-1.

Шампион Хрватске Дино Прижмић је у 1. колу изгубио од 2. носиоца, Руса Константина Женова 2-6 0-6.

Бранко Ђурић ће у другом колу у среду играти против Чеха Хинека Бартона.

 

 

 

⌚ 21.1.18.  19.22 h

Првак Србије Лука Јовановић нажалост је изгубио у 2. колу квалификација од Француза Габријела Дебруа 6-1 3-6 3-6.

У главни жреб су се пласирали Хрвати Бартол Борсе и Лука Микрут; Бартол је у 4. колу квалификација победио Руса Максима Донцова, 1. носиоца, 6-2 6-2, док је Лука Микрут савладао Руса Павела Петрова 2-6 6-2 6-4. Честитамо!

Дивна Ратковић из Црне Горе је изгубила у 2. колу квалификација од Рускиње Алене Касаткине 3-6 4-6, док је Хрватица Ема Бубало изгубила у 1. колу од Италијанке Вирџиније Фераре 6-7(5) 6-7(4). Францускиња српског порекла Теа Живић је у 2. колу изгубила од Румунке Софија Костулас 3-6 0-6.

 

 

 

 

Дечаци

 

 

 

 

⌚ 29.1.18.  10.56 h

Главни жреб, коначни резултати:

 

 

⌚ 21.1.18.  19.22 h

Квалификације, коначни резултати:

Le Petits As, Les Petits As Tarbes 2018 Mondial Lacoste, Tarb, Tennis Europe European Tour

 

Le Petits As, Les Petits As Tarbes 2018 Mondial Lacoste, Tarb, Tennis Europe European Tour

 

 

Девојчице

 

 

 

 

⌚ 29.1.18.  10.56 h

Главни жреб, коначни резултати:

 

 

⌚ 21.1.18.  19.22 h

Квалификације, коначни резултати:

Le Petits As, Les Petits As Tarbes 2018 Mondial Lacoste, Tarb, Tennis Europe European Tour

 

Списак учесника:

 

Број Име и презиме Националност Година рођења Ранг
Главни жреб
1 Mikhail Gorokhov Russia 2004 #5
2 Konstantin Zhzhenov Russia 2004 #25
3 Togan Tokac Turkey 2004 #30
4 Artur Kukasian Russia 2004 #37
5 Mili Poljicak Croatia 2004 #39
6 Yaroslav Demin Russia 2005 #60
7 Nikita Bochkarev Russia 2004 #61
8 Matthew William Donald Czech Republic 2004 #65
9 Dinko Dinev Bulgaria 2004 #70
10 Alexander Blockx Belgium 2005 #80
11 Cesar Bouchelaghem France 2004 #81
12 Sean Cuenin France 2004 #81
13 Mihai Alexandru Coman Romania 2005 #86
14 Dino Prizmic Croatia 2005 #86
15 Hamza El Amine Morocco 2004 #90
16 Branko Djuric Serbia 2005 #95
17 Ron Ellouck Israel 2004 #102
18 Marc Majdandzic Germany 2005 #109
19 Hynek Barton Czech Republic 2004 #112
20 Dragomir Draganov Bulgaria 2004 #115
21 (OA) Oliver Olsson Germany 2004 #409
22 (OA) Connor Henry Van Schalkwyk Namibia 2004
23 (OA) Jaden Weekes Canada 2004 #757
24 (OA) Aron Pilbart Canada 2004 #810
25 (OA) Gustavo Tedesco Brazil 2005
26 (OA) Evan Wen U.S.A. 2004
27 (OA) Victor Lilov Bulgaria 2004 #1034
28 (OA) John Kim U.S.A. 2004
29 (OA) Nikola Zekic Serbia 2004 #183
30 (OA) Patrick Schoen Switzerland 2005 #146
31 (OA) Chak Lam Coleman Wong Hong Kong 2004
32 (OA) Pierre Ngijol Carre France 2004 #299
33 (OA) Romain Gales France 2004 #422
34 (OA) Logan Lacroix France 2004 #527
35 (OA) Paul Inchauspe France 2004 #444
36 (OA) Tiago Pires Antonio France 2005 #490
37 (OA) Antoine Ghibaudo France 2005 #350
38 (OA) Loann Massard France 2005 #1121
39 (OA) Arthur Gea France 2005 #420
40 (OA) Damien FAUT France 2004 #350
41 (OA) Brice Patoux France 2004 #422
42 (OA) Amelien Thionnet-Hay France 2004 #866
43 Patrick Brady Great Britain 2004 #130
44 Matej Dodig Croatia 2005 #130
45 William Jucha France 2004 #132
Квалификације
1 Kalin Ivanovski Macedonia 2004 #134
2 Vilius Gaubas Lithuania 2004 #134
3 German Mingaleev Russia 2004 #140
4 Maxim Dontsov Russia 2004 #159
5 Dan Vasile Duta Romania 2004 #159
6 Manric Romero Switzerland 2004 #177
7 Luka Mikrut Croatia 2004 #177
8 Bon Lou Karstens Germany 2005 #190
9 Luka Jovanovic Serbia 2004 #191
10 Niccolo Ciavarella Italy 2004 #191
11 Jose Luis Kendall Portugal 2005 #197
12 Carl Labitzke Germany 2005 #205
13 Dragos Nicolae Cazacu Romania 2004 #206
14 William Jansen Great Britain 2004 #216
15 Alessio Basile Belgium 2004 #216
16 Theodoros Mitsakos Greece 2004 #229
Pierre Lieutaud /WC/ France 2004 #240
Luca Van Assche /WC/ France 2004 #247
17 Gilles Arnaud Bailly Belgium 2005 #247
18 Liam Gavrielides Germany 2004 #247
19 Andrea Meduri Italy 2005 #258
20 Giammarco Gandolfi Italy 2004 #259
21 Daniele Minighini Italy 2004 #260
22 Andrei Voican Romania 2004 #260
23 Arthur O’Sullivan Ireland 2004 #275
Arthur Fils /WC/ France 2004 #275
24 Diogo Morais Portugal 2004 #275
25 David Manu Romania 2005 #287
26 Georg Eduard Israelan Germany 2005 #295
27 Samuel Reeve Great Britain 2004 #299
28 Pavel Petrov Russia 2004 #299
29 Till Brunner Switzerland 2004 #299
30 Ioannis Von meyenburg Switzerland 2004 #299
31 Yanaki Milev Bulgaria 2004 #311
32 Bryan Cristian Balta Romania 2004 #311
33 Giacomo Nosei Italy 2005 #324
34 Clement Kubiak France 2005 #340
35 Bartol Borse Croatia 2004 #341
36 Yoni Bidny Israel 2004 #350
37 Dylan Dietrich Switzerland 2004 #350
38 Ivan Perez Martin Spain 2004 #361
39 Manfredi Graziani Italy 2004 #361

 

Списак учесница:

 

Број Име и презиме Националност Година рођења Ранг
Главни жреб
1 Diana Shnaider Russia 2004 #6
2 Alexandra Petric Romania 2004 #10
3 Erika Andreeva Russia 2004 #12
4 Matilda Mutavdzic Great Britain 2004 #18
5 Kristina Volgapkina Russia 2004 #19
6 Kira Pavlova Russia 2004 #21
7 Sarah Mueller Germany 2004 #22
8 Maria Sholokhova Russia 2004 #22
9 Katerina Dimitrova Bulgaria 2004 #22
10 Agata Cerna Czech Republic 2004 #25
11 Linda Noskova Czech Republic 2004 #26
12 Anastasiya Konstantinovna Soboleva Ukraine 2004 #26
13 Joelle Lilly Sophie Steur Germany 2004 #26
14 Rozalia Gruszczynska Poland 2004 #30
15 Dasha Plekhanova Canada 2004 #32
16 Aliona Falei Belarus 2004 #32
17 Stela Peeva Bulgaria 2004 #36
18 Oceane Babel France 2004 #36
19 Barbora Palicova Czech Republic 2004 #44
20 Evialina Laskevich Belarus 2004 #47
21 Fatma Idrizovic Serbia 2004 #47
22 Hanne Vandewinkel Belgium 2004 #51
23 Andrea Pineda Great Britain 2004 #52
24 (OA) Danielle Tuhten Canada 2004 #739
25 (OA) Dharani Niroshan Canada 2004
26 (OA) Carolina Xavier Laydner Brazil 2005
27 (OA) Katrina Scott U.S.A. 2004
28 (OA) Vivian Ovrootsky U.S.A. 2004
29 (OA) Catherine Aulia Australia 2004 #656
30 (OA) Charlotte Kempenaers-Pocz Australia 2004 #788
31 (OA) Katja Wiersholm U.S.A. 2004
32 (OA) Kyoka Kubo Japan 2004 #67
33 (OA) Mio Mushika Japan 2005
34 (OA) Linda Fruhvirtova Czech Republic 2005 #734
35 (OA) Karen Marthiens France 2004 #164
36 (OA) Souhila Aouni France 2004 #183
37 (OA) Maelle Leclercq France 2004 #285
38 (OA) Carla Galmiche France 2004 #217
39 (OA) Lou Baudouin France 2004 #229
40 (OA) Hanna Bougouffa France 2004 #245
41 (OA) Constance Levivier France 2005 #653
42 (OA) Maelie Monfils France 2005 #928
43 (OA) Florence Joule France 2004 #788
44 (OA) Jade Marie France 2004 #272
45 (OA) Paloma Hennicaux France 2004 #349
46 Ada Piestrzynska Poland 2004 #55
Квалификације
1 Nadezda Khalturina Russia 2004 #55
2 Sabina Zeynalova Ukraine 2004 #58
3 Laura Hietaranta Finland 2004 #60
Laia Petretic /WC/ France 2004 #60
4 Vanessa Ioana Georgiana Popa Teiusanu Romania 2004 #63
5 Ioana Zvonaru Romania 2004 #86
6 Matilde Jorge Portugal 2004 #101
7 Tatiana Pushkina Russia 2004 #101
8 Sofia Costoulas Belgium 2005 #110
Tara Zoppas /WC/ France 2004 #117
Nahia Berecoechea /WC/ France 2004 #120
9 Kateryna Lazarenko Ukraine 2004 #124
10 Michaela Laki Greece 2005 #137
11 Anna Sofia Haseth Norway 2004 #154
12 Amelia Waligora Belgium 2005 #163
13 Juliette Bovy Belgium 2004 #164
14 Issey Purser Great Britain 2004 #177
15 Emma Valletta Italy 2004 #190
16 Iulia Andreea Ionescu Romania 2005 #195
17 Mia Mack Germany 2004 #196
18 Divna Ratkovic Montenegro 2004 #196
19 Alena Kasatkina Russia 2005 #216
20 Irene Artigas Spain 2004 #217
21 Ema Bubalo Croatia 2004 #225
22 Theresa Haas Germany 2004 #236
23 Kristina Paskauskas Great Britain 2004 #236
24 Maria Sara Popa Romania 2005 #242
25 Martina Markov Germany 2004 #245
26 Jaquelyn Ogunwale Great Britain 2005 #265
27 Maria Ioana Secara Romania 2005 #284
28 Chelsea Fontenel Switzerland 2004 #298
29 Carmen Lopez Martinez Spain 2005 #312
30 Mafalda Guedes Portugal 2004 #328
31 Anastasiya Zholdakova Ukraine 2004 #349
32 Virginia Ferrara Italy 2004 #360
33 Amelie Van Impe Belgium 2004 #360
34 Karolina Kozakova Switzerland 2005 #376
35 Alexia Lavinia Puiac Romania 2005 #376
36 Mar Ribera Orquin Spain 2004 #381
37 Sarah Tatu Great Britain 2004 #381
38 Laura Guberna Arraiza Spain 2004 #407

 

 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *