Mia Ristić, Danijel Krstevski, Antonio Voljavec, Tyra Caterina Grant, Port of Koper Junior Slovenia Open U12, Kopar Slovenija, Tennis Europe Junior Tour

Међународни турнир Port of Koper Junior Slovenia Open за дечаке и девојчице до 12 година (3. категорије) одигран је од 8. до 15. септембра 2018. године на 9 шљакастих терена, у ТК Копер, у великој словеначкој луци Копар, у оквиру Tennis Europe Junior Toura.

Детаљније Port of Koper Junior Slovenia Open, Tennis Europe U12, Копар, Словенија, 8-16.9.18.

🕖  15.9.18.  15.48 h

Првакиња Србије Миа Ристић је освојила титулу на ETA U12 турниру Port of Koper Junior Slovenia Open у Копру, док је вицешампион Србије Данијел Крстевски освојио друго место. Браво!

Миа је у финалу победила Американку Тајру Катерину Грант 6-1 6-2, а Данијел је изгубио од Хрвата Антонија Вољавца 1-6 1-6. Миа на читавом турнира није изгубила ниједан сет, а у 6 мечева је изгубила свега 11 гемова!

Мии Ристић ово је четврта титула у синглу ове године, а двапут је играла у финалу; иначе, учествовала је само на тих 6 турнира! Миа је у јануару играла у финалу U12 BEOGRAD OPEN 2018 у ТА Типсаревић, била је финалисткиња Neride Cup 2018 ТЕ U12 у чешком Раковнику, освојила је титулу на Prokuplje Open 2018 TE U12 у Прокупљу, тријумфовала на Tennis Point Open 2018 TE U12 у Чачку и на Reduta Cup 2018 у Софији. Такође, са репрезентацијом Србије до 12 година освојила је 7. место у Европи на Nations Challenge by HEAD у Француској.

Данијелу је ово било прво финале у синглу, а у дублу је освојио две титуле: на Prokuplje Open 2018 TE U12 у Прокупљу и на Tennis Point Open 2018 TE U12 у Чачку.

🕖  14.9.18.  11.55 h

Првакиња Србије Миа Ристић и вицешампион Србије Данијел Крстевски су се данас пласирали у финале турнира у Копру. Браво!

Данијел је маестралном игром у полуфиналу савладао Британца Дилхана Васанту 6-0 6-4, а Миа Ристић је такође убедљиво победила Словенку Тинкару Враничар 6-0 6-2. Миа је у 5 мечева изгубила свега 8 гемова!?! , а ово јој је 6. финале које игра на 6 ЕТА турнира на којима је учествовала!

На овом турниру српски тенисери су претходних година имали много успеха: прошле године је Дарја Шувирђонкова освојила друго место у синглу, док је Зоран Лудошки са Румуном Михаијем Александруом Команом освојио титулу у дублу. У мају 2015. године турнир је освојио Хамад Међедовић, а 2016. године су Дарја Шувирђонкова и Тијана Сретеновић освојиле 2. место у дублу, а Дарја је играла и у полуфиналу сингла.

На овогодишњем турниру у Копру учествује осморо такмичара из Србије: Дамјан Стојковић, Данијел Крстевски, Вук Крушчић, Тодор Вукомановић, Алекса Петковић, Лазар Виријевић, Миа Ристић, Милица Поповски.

🕖  13.9.18.  14.30 h

Првакиња Србије Миа Ристић и вицешампион Србије Данијел Крстевски су ушли у полуфинале турнира у Копру. Честитамо!

Милица Поповски и Тодор Вукомановић нажалост нису успели да се пласирају у полуфинале. 🙁

Данијел Крстевски је у четвртфиналу победио Румуна Тудора Батина 6-4(5) 6-2 6-1, а Миа Ристић је савладала Словенку Лију Мумлек 6-1 6-1.

Тодор Вукомановић је предао четвртфинални меч Британцу Дилхану Васанти при резултату 7-5 1-0 за противника, док је Милица Поповски после велике борбе изгубила од Американке Тајре Катерине Грант 6-4 3-6 6-7(1).

У полуфиналу ће Миа сутра играти против још једне Словенке Тинкаре Враничар, а Данијел ће се састати са Британцем Дилханом Васантом. Срећно!

Српска експедиција у Копру (неки се такмиче у Врсару): Алекса Миљковић, Ања Станковић, Анђелија Марковић, Милица Поповски и Даница Недељковић са мамама и татама

🕖  12.9.18.  16.54 h

Првакиња Србије Миа Ристић и Милица Поповски, вицешампион Србије Данијел Крстевски и Тодор Вукомановић су се пласирали у четвртфинале турнира у Копру. Честитамо!

Првак Србије Лазар Виријевић и Вук Крушчић су нажалост изгубили у 3. колу, и то после велике борбе – Лазар од Италијана Алесандра Батистона 6-1 4-6 2-6, а Вук од Румуна Тудора Батина 7-6(5) 2-6 1-6 🙁

Миа Ристић је победила Хрватицу Дору Мишковић 6-2 6-0, а Милица Поповски Хрватицу Дору Биондић 6-2 6-4. Данијел Крстевски је у 3. колу савладао Швајцарца Максима Груенига 7-6(4) 6-0, а Тодор Вукомановић је победио Италијана Рафаела Капаћија 6-4 7-6(3).

Алекса Петковић је у 2. колу изгубио од Словенца Матика Хрибара 0-6 2-6, а Дамјан Стојковић је као „срећни губитник“ играо у 1. колу, изгубио од Хрвата Антонија Вољавца 0-6 0-6.

На турниру учествују и Ива Лакић и Петра Мирковић из Црне Горе. Ива је у 3. колу изгубила од Румунке Марије Ангеле Гаспар 1-6 0-6, а Петра је такмичење завршила у 1. колу.

Milica Popovski, Mia Ristić, Port of Koper Junior Slovenia Open U12, Kopar Slovenija, Tennis Europe Junior Tour
Сигурна пловидба у луци Копар: Миа Ристић и Милица Поповски 🙂