Jovana Grujić, Dunja Marić, Aleksandar Daskalović, Žiga Svec, Široki Brijeg Open 2018 U12, TK Set Široki Brijeg, Tennis Europe Junior Tour

Široki Brijeg Open 2018, U12 Tennis Europe, Широки Бријег, БиХ, 19-25.11.18.

Међународни турнир Široki Brijeg Open 2018 за девојчице и дечаке до 12 година (3. категорије), одржава се у Широком Бријегу у Босни и Херцеговини (градић око 20 km од Мостара, у Западнохерцеговачком кантону) од 19. до 25. новембра 2018. године, у ТК Set, у оквиру Tennis Europe Junior Toura. Турнир се игра у хали на 4 терена, на тепиху.

На турниру наступа више такмичара из Србије: Никола Лулић, Лука Илић, Александар Даскаловић (наступа под заставом Велике Британије), Симеон Станковић, Лазар Виријевић, Тара Михаљевић, Јована Грујић и Дуња Марић. Желимо им много успеха!

Као и ранијих година, на турниру наступа много такмичара из Босне и Херцеговине, Хрватске, Словеније и Црне Горе. Срећно и њима!

Детаљније Široki Brijeg Open 2018, U12 Tennis Europe, Широки Бријег, БиХ, 19-25.11.18.

⌚  24.11.18.  17.04 h

Српска тенисерка Јована Грујић освојила је титулу на турниру Široki Brijeg Open 2018, а Дуња Марић и Александар Даскаловић (игра под заставом Велике Британије) су освојили друго место. Браво!

У узбудљивом финалном мечу између две добре другарице, Јована је победила 6-4 6-7(8) 6-2, док је првак Словеније Жига Свец победио Александра у неизвесном мечу 5-7 6-4 7-5. Честитамо дечаку из Словеније!

Јовани Грујић је ово шеста титула у синглу ове године: освојила је ETA U12 Minsk Open у Белорусији, у синглу ETA U12 Solnechnyi Cup у Ракову у Белорусији, освојила је титулу у синглу на TORNEO U12 у Трсту, у синглу и у дублу на Bellevue Cup 2018 у Улцињу и у синглу на BEOGRAD OPEN 2018 у ТА Типсаревић у Београду, а са репрезентацијом до 12 година 7. место у Европи на финалном турниру Tennis Europe Nations Challenge by HEAD у Француској.

Дуња Марић је ове године освојила четири ETA U12 титуле у дублу и трипут је била финалисткиња сингла: на Кипру, у немачком Регенсбургу и у Широком Бријегу.

Александру Даскаловићу ово је први европски пехар ове године.

⌚  23.11.18.  15.12 h

Српски тенисери Јована Грујић и Дуња Марић и Александар Даскаловић (игра под заставом Велике Британије) су се пласирали у финале сингла на турниру у Широком Бријегу, док су Дуња и Јована освојиле титулу у дублу. Свака част!

Лазар Виријевић је нажалост изгубио у полуфиналу од првака Словеније Жиге Свеца 1-6 1-6 🙁

Јована је у полуфиналу победила Гркињу Сотирију Катсали 6-3 6-2, а Дуња је савладала Хрватицу Лану Прајс 6-7(3) 6-2 6-2, док је Александар победио Руса Макара Кривошчекова 7-6(8) 7-5.

Јована и Дуња су у финалу дубла победиле Гркиње Катсали и Панагиотиду 6-2 6-1.

Дуња и Јована ће сутра играти у финалу једна против друге, а Александар ће се састати са Словенцем Жигом Свецем.

⌚  22.11.18.  21.39 h

Српски тенисери Лазар ВиријевићЈована Грујић и Дуња Марић, као и Александар Даскаловић (игра под заставом Велике Британије), ушли су данас у полуфинале турнира у Широком Бријегу, док су се Јована и Дуња пласирале и у финале дубла. Браво!

Симеон Станковић је нажалост у четвртфиналу изгубио од Словенца Жиге Свеца 6-7(4) 0-6.

Првак Србије Лазар Виријевић је у четвртфиналу победио Хрвата Емануела Ивкића 7-5 6-4, и сутра ће у полуфиналу играти против првака Словеније Жиге Свеца, док је Александар Даскаловић победио Мађара Лоранта Ђорија 7-5 6-3, и у полуфиналу ће играти против Руса Макара Кривошчекова. Јована Грујић је убедљиво победила Словенку Лију Мумлек 6-0 6-0, док је вицешампионка Србије Дуња Марић победила Албанку Греси Бајри 6-1 6-3. Срећно свима сутра!

Дуња и Јована су у полуфиналу дубла победиле Хрватице Дору Мишковић и Лану Прајс 6-1 7-5, и сутра ће у финалу играти против Гркиња Катсали и Панагиотиду. Срећно!

Лука Илић је освојио друго место на утешном турниру, пошто је данас у финалу изгубио од Јована Томовића из Црне Горе 3-6. Честитамо обојици!

⌚  21.11.18.  19.30 h

У четвртфинале турнира у Широком Бријегу су се пласирали Александар Даскаловић, Симеон СтанковићЛазар ВиријевићЈована Грујић и Дуња Марић. Честитамо, и срећно сутра!

Нажалост, Никола Лулић, Тара Михаљевић, као и Марко Максимовић из Босне и Херцеговине и Ива Лакић из Црне Горе, нису успели да уђу у полуфинале.

Честитамо на пласману у четвртфинале Марији Иванковић и Анастасији Игњатић из Босне и Херцеговине, и Лани Прајс из Хрватске!

Јована Грујић и Дуња Марић су се без борбе пласирале у полуфинале дубла, где ће сутра играти против хрватског пара Дора Мишковић / Лана Прајс, док су Лазар Виријевић и Матеј Ђокићем из Босне и Херцеговине у четвртфиналу дубла изгубили од хрватског пара Хрвоје Марић / Лукаш Сливар.

Прошле године је Алекса Писарић освојио друго место у дублу, док су 2016. године на турниру тријумфовали Српкиња Фатма Идризовић и Хрват Мили Пољичак. Године 2015. је Ана Вилчек освојила титулу, а Матеја Јанићијевић друго место.