Aleksandra Stanković, Yason Cup 2017 Novi Sad, Teniska akademija Elite Novi Sad, Tennis Europe Junior Tour

Yason Cup 2017, U16 Tennis Europe, Нови Сад, Србија, TA Elite 1-9.4.17.

У Тениској академији Elite у Новом Саду од 1. до 9. априла 2017. године је одржан Yason Cup 2017, међународни тениски турнир 2. категорије за девојке и младиће до 16 година. Турнир је одигран у организацији и у оквиру Tennis Europe Junior Tour-a. Играно је на 6 терена са шљаком, на отвореном. Врховни судија је био Владимир Ерг.

Турнир је био врло јак – учествовали су тенисери из 22 државе!

 

Прошлогодишњи победници су Рускиња Оксана Селехметева и Аустријанац Лукаш Краинер. Наша Андријана Стоилковић предала је финални меч без борбе. Прочитајте извештај са прошлогодишњег турнира.

 

Из Србије су квалификације прошли првакиња Србије до 14 година Јелена Марјановић, Миа Марјановић, Тијана Николић, Михаило Радосављевић, Душан Милановић, Јован Ћирковић, Матеја Ћурић, Лука Марковић и Андрија Јевтић. Браво, и срећно у главном жребу!

 

 

⌚ 9.4.17.  15.14 h

Репрезентативка Србије Александра Станковић освојила је друго место на Yason Cup-у. Честитамо на сјајном резултату!

У финалу је после преокрета изгубила од Мађарице Зите Ковач 6-4 3-6 0-6. Подсећамо, Александра је на турниру била 13. носитељка, а до финала није изгубила ниједан сет, и притом је избацила 1. носитељку!

 

 

 

⌚ 8.4.17.  20.35 h

Репрезентативка Србије Александра Станковић пласирала се у финале Yason Cup-а. Браво!

Александра је на Yason Cup-у 13. носитељка, а до финала није изгубила ниједан сет, и притом је избацила 1. носитељку! У полуфиналу је победила Мађарицу Луку Јаноши, 4. носитељку, 6-3 7-6(3). У финалу ће сутра играти против још једне Мађарице, Зите Ковач. Срећно!

Сјајни српски дубл Кристиан Јухас / Адам Ковач освојио је данас друго место – после велике борбе изгубили су од румунског пара Нини Габријел Дика / Матеи Адриан Георгеску 5-7 7-5 8-10. Честитамо!

Младићи из Румуније су у полуфиналу готово идентичним резултатом у тесном мечу победили српски дубл Никола Кијац / Немања Субановић 6-4 2-6 11-9. Двојица Румуна играће сутра један против другог у финалу сингла.

 

 

 

⌚ 7.4.17.  16.58 h

Од српских представника у полуфиналу турнира у Новом Саду ће играти само Александра Станковић. Честитамо Александри!

Она је у четвртфиналу победила другу нашу тенисерку Сенку Делетић 6-2 6-1, и сутра ће у полуфиналу играти против 4. носитељке, Мађарице Луке Јаноши.

Први носилац Кристиан Јухас је данас изгубио од 7. носиоца, Мађара Сомбора Велча 6-3 3-6 4-6, док је првак Србије до 16 година Хамад Међедовић (2003. годиште) изгубио од Бугарина Ентонија Генова 1-6 2-6.

У полуфинале су се пласирала два Румуна и три Мађарице: Нини Габриел Дика, Матеи Адриан Георгеску, Лука Јаноши, Дорка Драхота Сабо и Зита Ковач.

 

 

Viktor Stojanović, Anja Milošević, Sota Tani, Yason Cup 2017 Novi Sad, Teniska akademija Elite Novi Sad, Tennis Europe Junior Tour
Сота Тани, Ања Милошевић и Виктор Стојановић са родитељима и друговима
Слика: www.facebook.com/VIKTORSTOJANOVICTENNIS

 

 

Девојке

 

Резултати полуфинала:

 

Александра Станковић (Србија) – Лука Јаноши (Мађарска)  6-3 7-6(3)

Зита Ковач (Мађарска) – Дорка Драхота Сабо (Мађарска)  7-6(2) 6-4

 

 

⌚ 9.4.17.  15.14 h

Главни жреб, коначни резултати:

 

 

 

⌚ 2.4.17.  20.25 h

Квалификације, коначни резултати:

 

 

 

 

 

Списак играчица:

 

Број Презиме и име играчице Националност Година рођења Ранг
Главни жреб
1 Anna Gross Austria 2002 #66
2 Ana Paraschiva Manea Romania 2002 #94
3 Ana Ristevska FYR Macedonia 2002 #106
4 Luca Janosi Hungary 2002 #141
5 Darija Krzovska FYR Macedonia 2001 #148
6 Ana Vilcek Serbia 2003 #173
7 Andjela Skrobonja Serbia 2001 #205
8 Melody Todorova Bulgaria 2001 #208
9 Polina Akimova Russia 2001 #239
10 Andjela Vidovic Serbia 2002 #251
11 (OA) Milica Duric Serbia 2002 #1027
12 (OA) Iva Pantovic Serbia 2002 #1308
13 (OA) Teodora Vujicic Serbia 2002 #1501
14 (OA) Senka Deletic Serbia 2003 #1138
15 (OA) Isidora Ivancevic Germany 2001 #995
16 (OA) Aleksandra Blagojevic U.S.A. 2002
17 Michelle Tikhonko U.S.A. 2003 #259
18 Ilinca Dalina Amariei Romania 2002 #280
19 Aleksandra Stankovic Serbia 2001 #293
20 Ema Smakic Switzerland 2001 #310
21 Dorka Drahota Szabo Hungary 2002 #310
22 Saffron Dowse Great Britain 2002 #320
23 Jana Ognjanovska FYR Macedonia 2002 #353
24 Zita Kovacs Hungary 2001 #400
25 Luna Urso Italy 2002 #448
26 Katerina Grebenik Ukraine 2002 #456
27 Kristina Belalova Ukraine 2002 #463
28 Nicole Mikulan Austria 2002 #463
29 Andjela Jocovic Serbia 2001 #482
30 Andjela Lopicic Serbia 2003 #510
31 Luyiza Dadvani Ukraine 2002 #510
32 Nicole Palecek Czech Republic 2003 #529
33 Edisa Hot Montenegro 2001 #557
34 Anastasia Dimitrijevic Austria 2002 #577
35 Emilija Kojcic Serbia 2001 #617
36 Velizara Fileva Bulgaria 2003 #629
37 Katarina Jelusic Croatia 2002 #654
38 Iva Divac Serbia 2003 #696
39 Milana Vulin Serbia 2002 #700
40 Lajla Cemalovic Bosnia and Herzegovina 2001 #717
41 Tara Dakic Serbia 2001 #825
42 Natalija Djukic Serbia 2002 #879
43 Irina Dshandshgava Austria 2002 #912
44 Daniela Boehm Austria 2001 #929
45 Tania Munteanu Romania 2002 #929
46 Mina Daskalovic FYR Macedonia 2002 #968
Квалификације
1 Andjela Vukcevic Serbia 2002 #1027
2 Nadja Nonkovic Serbia 2002 #1027
3 Sofiya Batalova Belarus 2001 #1138
4 Jelena Marjanovic Serbia 2003 #1138
5 Anastasija Gutic Serbia 2001 #1256
6 Tamara Nastasijevic Austria 2001 #1349
7 Stefanie Auer Austria 2002 #1349
8 Tijana Nikolic Serbia 2002 #1450
9 Tara Gorinsek Slovenia 2002 #1450
10 Doroteja Petrovic Serbia 2003 #1501
11 Marija Vicic Slovenia 2001 #1501
12 Yasmeen Ghaoui Lebanon 2001 #1501
13 Vanja Vidanovic Serbia 2002 #1654
14 Andriana Simovic Serbia 2002 #1736
15 Stasa Vasic Serbia 2002 #1860
16 Elena Limbeck Austria 2002 #1860
17 Iva Poleksic Serbia 2002 #1860
18 Andjela Petrovic Switzerland 2003 #1860
19 Anda Ghinga Romania 2002 #1860
20 Sofya Ivanova Russia 2002 #1860
21 Mina Obradovic Serbia 2001
22 Anastasija Radojevic Serbia 2002
23 Lena Reljic Serbia 2002
Aleksandra Kocic /MDWC/ Switzerland 2001
24 Milica Drljaca Bosnia and Herzegovina 2001
25 Teodora Subanovic Serbia 2002
26 Anja Milosevic Serbia 2002
27 Stefana Topo Serbia 2001
28 Anamarija Cakic Serbia 2002
29 Varvara Terentyeva Russia 2001
30 Aleksandra Kovacevic Serbia 2002
31 Simona Ilieva Bulgaria 2002
32 Andjelka Andric Serbia 2001
33 Delia Cristina Florea Romania 2001

 

 

 

 

Младићи

 

Резултати полуфинала:

 

Нини Габријел Дика (Румунија) – Сомбор Велч (Мађарска)  6-3 6-2

Матеи Адриан Георгеску (Румунија) – Ентони Генов (Бугарска)  6-3 3-6 6-3

 

 

⌚ 9.4.17.  15.14 h

Главни жреб, коначни резултати:

 

 

 

⌚ 2.4.17.  20.25 h

Квалификације, коначни резултати:

 

 

 

Списак играча:

 

Број Презиме и име играча Националност Година рођења Ранг
Главни жреб
1 Kristijan Juhas Serbia 2001 #5
2 Matei Adrian Georgescu Romania 2001 #23
3 Hamad Medjedovic Serbia 2003 #61
4 Gjorgji Jankulovski FYR Macedonia 2002 #77
5 Anthony Genov Bulgaria 2002 #87
6 Luka Ljuben Andonov FYR Macedonia 2001 #96
7 Nemanja Subanovic Serbia 2001 #114
8 Jan Kupcic Slovenia 2001 #123
9 Zsombor Velcz Hungary 2002 #123
10 Peter Fajta Hungary 2002 #130
11 (OA) Marko Topo Serbia 2003 #825
12 (OA) Lazar Radenkovic Serbia 2001 #887
13 (OA) Milos Vukovic Serbia 2001 #965
14 (OA) Luka Malobabic Serbia 2001 #1082
15 (OA) Nikola Mitrovic Serbia 2002 #1151
16 (OA) Ilija Zoroja Serbia 2002 #1305
17 (OA) Jovan Vucic Serbia 2001
18 (OA) Mladen Novovic Montenegro 2001 #965
19 (OA) Mark Kornejcuk Russia 2001 #1364
20 (OA) Veljko Globarevic Montenegro 2001
21 (OA) Dmitry Shishov Russia 2002
22 (OA) Stefan Kalafatic Serbia 2001
23 Fausto Tabacco Italy 2002 #168
24 Adam Kovac Serbia 2001 #187
25 Ivan Kazakov Russia 2001 #187
26 Vedran Radonjanin FYR Macedonia 2002 #202
27 Stefan Popovic Serbia 2003 #202
28 Budimir Tomanovic Montenegro 2002 #216
29 Oliver Sabo Rac Serbia 2003 #225
30 Dimitrije Zubac Serbia 2002 #239
31 Simeon Terziev Bulgaria 2002 #269
32 Nikola Kijac Serbia 2001 #287
33 Relja Eskic Serbia 2001 #303
34 Samuil Konov Bulgaria 2002 #314
35 Luka Stefanovic Serbia 2001 #342
36 Uros Jovic Serbia 2002 #377
37 Mateja Janicijevic Serbia 2003 #377
38 Lovro Suevich Croatia 2002 #377
39 Ivan Noel Hornung Hungary 2002 #390
40 Alex Ganchev Bulgaria 2002 #401
41 Uros Todorovic Serbia 2001 #405
42 Mark Andrejic Goljar Slovenia 2001 #521
43 Filip Mandovic Serbia 2003 #553
44 Dusan Trunic Serbia 2002 #553
45 Pavlovic Ognjen Serbia 2002 #574
46 Nikola Jevtic Serbia 2001 #670
Квалификације
1 Luka Todorovic Serbia 2002 #717
2 Stefan Petrovic Austria 2002 #746
3 Filip Andonovski FYR Macedonia 2001 #774
4 Henadzi Hrabavets Belarus 2002 #825
5 Luka Dragoljic Serbia 2001 #825
6 Petar Teodorovic Serbia 2003 #825
7 Dominik Rys Czech Republic 2002 #860
8 Dusan Milanovic Serbia 2002 #1035
9 Mateja Curic Serbia 2002 #1082
10 Jovan Cirkovic Serbia 2001 #1082
11 Matija Zugic Serbia 2001 #1198
12 Hristijan Velkov FYR Macedonia 2001 #1364
13 Maximilian Borisov Bulgaria 2002 #1364
14 Andrija Jevtic Serbia 2001 #1364
15 Aleksandar Temov Bulgaria 2002 #1364
16 Arthur Bord France 2002 #1364
17 Gregor Schwab Austria 2002 #1538
18 George Oganov Russia 2002 #1538
19 Nikola Vasic Serbia 2002 #1617
20 Nemanja Marjanovic Serbia 2002 #1804
21 Aleksandar Ljubojevic Serbia 2002 #1804
22 Luka Kalenic Serbia 2002 #1804
23 Davor Gadzic Croatia 2001
24 Stefan Spasojevic Serbia 2001
25 Luka Markovic Serbia 2001
26 Stefan Lalic Bosnia and Herzegovina 2002
27 Mihailo Radosavljevic Serbia 2001
28 Luka Petrikic Austria 2001
29 Veljko Pejcic Serbia 2001
Stefan Milosevic /MDWC/ France 2002
30 Dusan Kostic Serbia 2001
31 Sergej Prtina Bosnia and Herzegovina 2001
32 Alexandar Balj Serbia 2001
33 Vasilije Draganic Serbia 2001
34 Mihai Vasii Kolla Romania 2001
35 Dragutin Mitric Serbia 2001
36 Viktor Stojanovic Serbia 2001
37 Erich Walther Funkenhauser Germany 2002
38 Milan Macura Serbia 2002
39 Lav Dasic Serbia 2002
40 Andrija Nikic Serbia 2001
41 Vukasin Popovic Serbia 2002
Slobodan Cejovic /MDWC/ Serbia 2002
42 Tommaso Barelli Italy 2001
43 Victor Udrea Tautzenberger Romania 2002
44 Vuk Adamovic Serbia 2001
Patrick Kovacevic /MDWC/ Slovenia 2001
45 Sota Tani Japan 2002
46 Strahinja Musicki Serbia 2002
47 Nico Schmalzl Austria 2001
48 Velibor Mladenovic Serbia 2002
49 Ognjen Brozovic Serbia 2002
50 Luka Polovina Serbia 2001

 

 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *