Stefan Popović, Sean Cuenin, ZABA Memorijal Viktora Grilla 2017 U14, Tennis Europe Junior Tour, Zagreb, Hrvatska, Croatia, Nacionalni teniski centar Zagreb

ZABA memorijal Viktora Grilla 2017, U14 Tennis Europe, Загреб, Хрватска 22-30.4.17.

У Националном тениском центру у Загребу, Хрватска, од 22. до 30. априла 2017. године је одржан ZABA memorijal Viktora Grilla 2017, традиционални међународни тениски турнир 2. категорије за девојчице и дечаке до 14 година. Турнир је одржан у организацији и у оквиру Tennis Europe Junior Tour-a. Игра се на 9 терена са шљаком, на отвореном.

 

На овогодишњем издању традиционалног турнира учествовало је 10 такмичара из Србије, као и много деце из држава бивше Југославије.

 

Прошлогодишњи победници су Хрватица Ноа Крзнарић и Данац Холгер Витус Нодсков Руне. Крајем априла 2015. турнир су освојили Хрват Дује Ајдуковић и Словенка Жива Фалкнер, а Србин Вања Добрњац је играо у финалу сингла. Прочитајте извештај са тог турнира.

 

 

 

⌚ 30.4.17.  14.46 h

Српски репрезентативац Стефан Поповић освојио је друго место на Меморијалу Виктора Грила. Честитамо!

У финалу је Стефан изгубио од Француза Шона Кене 2-6 2-6.

Код девојчица је победница Рускиња Марија Бондаренко, 3. на TE ранг-листи, која је у финалу победила Францускињу Осеан Бабел 6-7(2) 6-4 6-3.

Изванредни црногорско/хрватски пар Алекса Кривокапић/Ловре Ерцег освојио је 2. место у дублу. Данас су у финалу изгубили од француског пара Бушелем/Кена 4-6 4-6. Честитамо и Српкињи Анђели Лопичић и Пољакињи Розалији Грушинској на освојеном трећем месту у дублу!

 

Stefan Popović, Sean Cuenin, ZABA Memorijal Viktora Grilla 2017 U14, Tennis Europe Junior Tour, Zagreb, Hrvatska, Croatia, Nacionalni teniski centar Zagreb
Шон Кена и Стефан Поповић у Загребу

 

Aleksa Krivokapić, Lovre Erceg, Sean Cuenin, Cesar Bouchelaghem, ZABA Memorijal Viktora Grilla 2017 U14, Tennis Europe Junior Tour, Zagreb, Hrvatska, Croatia, Nacionalni teniski centar Zagreb
Финалисти дубла Шон Кена, Сезар Бушелаже, Ловре Ерцег и Алекса Кривокапић

 

Rozalia Gruszczynska, Anđela Lopičić, Oceane Babel, Laia Petretic, ZABA Memorijal Viktora Grilla 2017 U14, Tennis Europe Junior Tour, Zagreb, Hrvatska, Croatia, Nacionalni teniski centar Zagreb
Полуфиналисткиње дубла Розалија Грушинска, Анђела Лопичић, Осеан Бабел и Лаја Петретић

 

Aleksa Krivokapić, Lovre Erceg, Sean Cuenin, Cesar Bouchelaghem, ZABA Memorijal Viktora Grilla 2017 U14, Tennis Europe Junior Tour, Zagreb, Hrvatska, Croatia, Nacionalni teniski centar Zagreb
Финалисти дубла Шон Кена, Сезар Бушелаже, Алекса Кривокапић и Ловре Ерцег

 

Aleksa Krivokapić, Lovre Erceg, ZABA Memorijal Viktora Grilla 2017 U14, Tennis Europe Junior Tour, Zagreb, Hrvatska, Croatia, Nacionalni teniski centar Zagreb
Алекса Кривокапић и Ловре Ерцег са пехарима за финалисте дубла

 

Ivan Šodan, Aleksa Krivokapić, Luka Jovanović, Marko Topo, ZABA Memorijal Viktora Grilla 2017 U14, Tennis Europe Junior Tour, Zagreb, Hrvatska, Croatia, Nacionalni teniski centar Zagreb
Иван Шодан, Алекса Кривокапић, Лука Јовановић и Марко Топо у Загребу

 

 

⌚ 29.4.17.  15.14 h

Један од најбољих српских младих тенисера Стефан Поповић пласирао се данас у финале турнира у Загребу. Свака част Стефане!

У полуфиналу је победио Швеђанина Манса Далберга 7-5 7-6(6). Стефан је тренутно 22. на Tennis Europe ранг-листи до 14 година, а у финалу ће сутра играти против Француза Шона Кене, 95. на листи. Срећно! Стефан је тако наставио сјајан резултатски низ, после освајања ZABA Cup 2017 у Винковцима пре десетак дана!

У финалу код девојчица ће играти Рускиња Марија Бондаренко, 3. на TE ранг-листи, и Францускиња Осеан Бабел, 263. на листи, која је у 3. колу у 3 сета победила нашу Анђелу Лопичић.

 

У четвртфиналу је Стефан јуче победио Швеђанина Исака Стромберга 6-2 7-6(5).

Алекса Кривокапић из Црне Горе је јуче после велике борбе изгубио у четвртфиналу од Бугарина Николаја Неделчева 2-6 6-1 6-7(2).

 

⌚ 27.4.17.  17.36 h

Српски тенисер Стефан Поповић пласирао се у четвртфинале турнира. Браво Стефане!

У четвртфиналу ће играти и Алекса Кривокапић из Црне Горе, као и Хрвати Антонија Ружић, Мили Пољичак и Ален Бил, којима такође честитамо!

Анђела Лопичић нажалост је изгубила од тамнопуте Францускиње Осеан Бабел 6-7(4) 6-0 1-6, као и Филип Мандовић такође у три сета од 2. носиоца, Хрвата Милија Пољичка 7-5 4-6 5-7.

Стефан је у 3. колу победио Француза Цезара Бушелажеа (Bouchelaghem) 6-2 6-1, и сутра ће у четвртфиналу играти против Швеђанина Исака Стромберга.

Алекса Кривокапић у четвртфиналу ће играти против Бугарина Николаја Неделчева, Антониа Ружић против Рускиње Татјане Мужикантскаје, Ален Бил против Швеђанина Манса Далберга, а Мили Пољичак против Француза Шона Кене.

 

Дубл

Српкиња Анђела Лопичић и Пољакиња Розалија Грушинска су се пласирале у полуфинале дубла, као и српски тенисер Стефан Поповић и Хрват Мили Пољичак, а и Алекса Кривокапић из Црне Горе и Ловре Ерцег из Хрватске. Срећно сутра свима у полуфиналу!

 

 

Hristina Ljuba, Marija Stsetsevich, ZABA Memorijal Viktora Grilla 2017 U14, Tennis Europe Junior Tour, Zagreb, Hrvatska, Croatia, Nacionalni teniski centar Zagreb
Христина Љуба и њена дубл-парнерка Белорускиња Марија Сцецевич у Загребу

Andrea Mrvić, Noa Krznarić, ZABA Memorijal Viktora Grilla 2017 U14, Tennis Europe Junior Tour, Zagreb, Hrvatska, Croatia, Nacionalni teniski centar Zagreb
Андреа Мрвић и прошлогодишња победница турнира Ноа Крзнарић

 

 

Девојчице

 

 

Резултати полуфинала:

 

Марија Бондаренко (Русија) – Данијела Гланцер (Аустрија)  7-6(3) 4-6 7-5

Осеан Бабел (Француска) – Татјана Музикантскаја (Русија)  6-4 6-3

 

 

⌚ 30.4.17.  14.44 h

Главни жреб,  коначни резултати:

 

 

 

⌚ 25.4.17.  10.31 h

Квалификације, коначни резултати:

ZABA Memorijal Viktora Grilla 2017 U14, Tennis Europe Junior Tour, Zagreb, Hrvatska, Croatia, Nacionalni teniski centar Zagreb

 

 

Списак играчица:

 

Главни жреб
Број Име и презиме играчице Националност Година рођења Ранг
1 Maria Bondarenko Russia 2003 #3
2 Tatiana Muzykantskaya Russia 2004 #46
3 Elena Karner Austria 2003 #52
4 Daniela Glanzer Austria 2003 #57
5 Rozalia Gruszczynska Poland 2004 #67
6 Antonia Ruzic Croatia 2003 #94
7 Andjela Lopicic Serbia 2003 #106
8 Tara Zoppas France 2004 #118
9 Kornelia Huncak Croatia 2003 #143
10 Ena Baltic Bosnia and Herzegovina 2003 #190
11 (OA) Mare Zunic Croatia 2003
12 (OA) Maja Stanic Croatia 2003
13 (OA) Matea Biondic Croatia 2003
14 (OA) Dora Kos Croatia 2003
15 (OA) Daniela Huncak Croatia 2004
16 (OA) Lara Grulovic Croatia 2003
17 (OA) Sara Svetac Croatia 2004
18 (OA) Hana Sokolovic Croatia 2004
19 Laura Pasterk Austria 2003 #199
20 Lucija Ciric Bagaric Croatia 2004 #199
21 Mia Chudejova Slovakia 2003 #210
22 Marijana Majetic Croatia 2004 #233
23 Irene Artigas Spain 2004 #241
24 Oceane Babel France 2004 #282
25 Lara Nedeljkovic Austria 2004 #297
26 Mila Burek Great Britain 2004 #308
27 Andrea Mrvic Serbia 2003 #315
28 Maryia Stsetsevich Belarus 2004 #353
29 Taja Loncaric Slovenia 2003 #359
30 Marina Skegro Croatia 2004 #378
31 Nika Strasek Slovenia 2003 #384
32 Sophia Wurm Austria 2003 #384
33 Jovana Djuric Bosnia and Herzegovina 2004 #443
34 Doroteja Petrovic Serbia 2003 #476
35 Ema Bubalo Croatia 2004 #398
36 Laia Petretic France 2004 #402
37 Mila Stanojevic Germany 2003 #402
38 Lara Hrascanec Croatia 2003 #421
39 Laura Mair Italy 2003 #450
40 Mia Rae Vican Croatia 2003 #560
41 Klara Vukicevic Croatia 2003 #560
42 Klara Perinovic Croatia 2003 #617
43 Andjela Petrovic Switzerland 2003 #617
44 Jenifer Naimarevic Croatia 2003 #617
45 Camilla Zanolini Italy 2003 #700
46 Meta Marenk Slovenia 2003 #700
Квалификације
Hristina Ljuba /WC/ Serbia 2004
1 Tajda Zalokar Slovenia 2004
2 Ana Marija Vukovic Bosnia and Herzegovina 2003
Erika Weil /WC/ Canada 2004
Eva Matkovic /WC/ Croatia 2003
Kyoka Kubo /WC/ Japan 2004
Nika Dundovic /WC/ Croatia 2003
3 Konomi Miyakawa Japan 2004
4 LARA MALESCI Italy 2003
5 Ivana Stankovic Bosnia and Herzegovina 2003
6 Merone Agnese Italy 2004
Renata Huncak /WC/ Croatia 2004
Ivana Marija Projic /WC/ Croatia 2004
7 Laura Zivkovic Croatia 2004
8 Tani Vlainic Croatia 2004
9 Eva Bezlaj Slovenia 2004
10 Liv Habdija Sumak Croatia 2004
11 Dora Sindicic Croatia 2003
12 Ema Perea Argentina 2004
13 Marija Benkovic Croatia 2003
14 Mio Kozaki Japan 2004

 

 

 

 

Дечаци

 

Резултати полуфинала:

 

Стефан Поповић (Србија) – Манс Далберг (Шведска)  7-5 7-6(6)

Шон Кена (Француска) – Николај Неделчев (Бугарска)  3-6 6-3 6-3

 

 

 

⌚ 30.4.17.  14.44 h

Главни жреб, коначни резултати:

 

 

 

⌚ 25.4.17.  10.31 h

Квалификације, коначни резултати:

ZABA Memorijal Viktora Grilla 2017 U14, Tennis Europe Junior Tour, Zagreb, Hrvatska, Croatia, Nacionalni teniski centar Zagreb

 

Списак играча:

 

Главни жреб
Број Име и презиме играча Националност Година рођења Ранг
1 Stefan Popovic Serbia 2003 #23
2 Mili Poljicak Croatia 2004 #33
3 Luka Mikrut Croatia 2004 #34
4 Aleksa Krivokapic Montenegro 2003 #38
5 Saveli Rachalouski Belarus 2004 #55
6 Luka Jovanovic Serbia 2004 #62
7 Lovre Erceg Croatia 2003 #63
8 Marko Andrejic Austria 2003 #64
9 Pierre Lieutaud France 2004 #74
10 (OA) Fran Mitrovic Croatia 2003 #258
11 (OA) Alen Bill Croatia 2003 #318
12 (OA) Noa Vukadin Croatia 2004 #479
13 (OA) Roko Stipetic Croatia 2003 #567
14 (OA) Patrik Jurina Croatia 2005
15 (OA) Matija Margetic Croatia 2003
16 (OA) Stjepan Anisic Croatia 2003
17 (OA) St Jepan Majcan Croatia 2003
18 (OA) Muhamed Ademovic Bosnia and Herzegovina 2003 #258
19 (OA) Arthur Fils France 2004 #336
20 (OA) Darius Florin Pop Romania 2004 #381
21 (OA) Aleksandar Tomas Austria 2003 #649
22 (OA) Marko Miljanic Hungary 2003 #318
23 (OA) Andrea Sandrone Italy 2003
24 (OA) Daniil Struk Lithuania 2003
25 (OA) Arthur O’Sullivan Ireland 2004 #567
26 Arslanbek Temirhanov Sweden 2003 #92
27 Sean Cuenin France 2004 #112
28 Ivan Sodan Croatia 2004 #113
29 Mans Dahlberg Sweden 2003 #116
30 Lun Obrul Slovenia 2004 #126
31 Jon Lan Suntar Slovenia 2003 #127
32 Filip Mandovic Serbia 2003 #127
33 Petar Teodorovic Serbia 2003 #132
34 Cesar Bouchelaghem France 2004 #139
35 Nikolay Nedelchev Bulgaria 2003 #146
36 Giuseppe Bonaiuti Italy 2003 #156
37 Marko Topo Serbia 2003 #178
38 Ante Cikojevic Germany 2004 #185
39 Roko Baskovic Croatia 2003 #186
40 Henrik Bladelius Sweden 2004 #201
41 Tristan Flander Slovenia 2004 #240
42 Djordje Jankovic Bosnia and Herzegovina 2003 #214
43 Nikita Matiyevich Belarus 2003 #214
44 Phil Exner Germany 2003 #242
45 Gal Emersic Potocnik Slovenia 2003 #258
Квалификације
1 Maj Premzl Slovenia 2004 #288
2 Isac Stroemberg Sweden 2003 #318
3 Radomir Tomic Bosnia and Herzegovina 2004 #332
4 Alexander Ushakov Russia 2004 #363
Andrej Djokic /WC/ Bosnia and Herzegovina 2003 #499
5 Romain Gales France 2004 #555
6 Egor Tsarapkin Russia 2003 #567
7 Rocco Palombarini Italy 2003 #649
8 Sebastian Dominko Slovenia 2003 #649
9 Teo Kurtagic Slovenia 2004 #649
Laszlo Zsigrai /WC/ Hungary 2003 #649
10 Gordan Fran Mileusnic Slovenia 2003 #649
11 Mathis Jouanneau France 2004 #771
12 Taj Dolenc Slovenia 2003
13 Manfredi Vergine Italy 2003
14 Aljaz Kirbis Slovenia 2004
15 Aleksa Markovic Serbia 2004
16 Zakhar Martsinkevich Belarus 2003
17 Marian Ruben Back Germany 2003
Ante Petar Ercegovic /WC/ Croatia 2003
Viktor Boban /WC/ Croatia 2004
18 Mario Spanic Slovenia 2004
Dorian Vasung /WC/ Croatia 2004
19 Maximilian Bolay Germany 2003
20 Bruno Balic Croatia 2004
21 Job Japelj Slovenia 2004
22 Gabriele Novi Italy 2003
23 Ivan Majic Croatia 2004
24 Grega Sevsek Slovenia 2003
25 Maj Najvirt Kolaric Slovenia 2003
26 Tarik Bajrovic Bosnia and Herzegovina 2004
27 Marsel Znuderl Slovenia 2003
28 Nik Mikovic Slovenia 2004
29 Haris Sahman Bosnia and Herzegovina 2003
30 Alessio Tatini Italy 2003
31 Vinko Brkic Croatia 2003
32 Luigi Nasta Italy 2003
33 Nejc Skorjanc Slovenia 2004
34 Dimitar Tomov Bulgaria 2004
35 Frane Saric Croatia 2004
36 Matej Bek Croatia 2003
Luka Vidovic /WC/ Croatia 2003

 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *