Миа Ристић победница UTR PRO TENNIS турнира у ТА Живковић у Нишу (25.000 $)

Међународни турнир за жене PTT Serbia Women’s $25K Clay 2 за наградни фонд од 25.000 долара у оквиру серије UTR PRO TENNIS TOUR одигран је у Тениској академији Живковић у Нишу од 11. до 17. октобра 2021. године. Турнир је одигран на шљакастој подлози, на отвореном. Турнири су део сарадње Тениског савеза Србије са компанијом UTR (Universal Tennis Rating). Пре недељу дана у Нишу су играли и мушкарци, а у јулу су одиграни турнири у Београду. Турнири се бодују за све ранг-листе (ATP, VTA, ITF и Tennis Europe), поред националне и UTR ранг-листе. Више о томе шта је UTR прочитајте испод. ⏬

Шампионка Србије до 16 година, петнаестогодишња Боранка Миа Ристић освојила је прво место на овом јаком турниру, и чек на 3.600 долара. Браво Миа!

Миа Ристић је у финалу победила Британку Каролину Бејенару, 898. играчицу на WTA листи, резултатом 6-3 6-4, а у полуфиналу Словакињу Зузану Злохову, 473. на WTA ранг-листи, 6-4 6-4.

У групи је Миа победила Рускињу Дарију Лодикову (733. на WTA листи), као и српске тенисерке Иву Шепу, Невену Соковић и Емилију Здравковић.


Детаљније Миа Ристић победница UTR PRO TENNIS турнира у ТА Живковић у Нишу (25.000 $)
Mia Ristić, PTT Serbia Women's $25K Clay, UTR Universal Tennis Rating, Teniska akademija Živković Niš
15-годишња Боранка Миа Ристић заблистала је у Нишу у конкуренцији много искуснијих такмичарки


На турниру у Нишу је учествовало 20 такмичарки из разних држава. Биле су подељене у 5 група по 4 такмичарке, а најбоље из групе пласирале су се у разигравање. С обзиром да је систем такмичења специфичан, споменућемо најзапаженије резултате српских тенисерки (колико смо успели да разумемо): Јана Бојовић је освојила 6. место, Лара Стојановски дели 7. место, Сара Микача (Босна и Херцеговина) је освојила 9. место, док Ива Шепа дели 11. место. Невена Соковић је освојила 13. место, Драгиња Вуковић 14, а Тамара Малешевић и Сара Гвозденовић деле 15. место. Јована Грујић је освојила 16. место, Анђела Петровић (Швајцарска) 17, а Анђела Лопичић и Емилија Здравковић деле 19. место.


Миа Ристић је почела да игра професионалне турнире и већ има доста победа над WTA играчицама. Освојила је 3 ITF турнира у синглу ове године. Играла је турнир UTR pro tennis у Београду у ТЦ Новак и освојила 3. место од укупно 20 играчица; играла је два сениорска турнира TSS TOUR – у Нишу је играла у финалу, а у Врњачкој Бањи је играла у полуфиналу, и тако се пласирала на завршни сениорски мастер осам најбољих.


Коначни резултати:

PTT Serbia Women's $25K Clay, UTR Universal Tennis Rating, Teniska akademija Živković Niš

Universal Tennis Rating (UTR) — Шта је то?

Кратко објашњење најпрецизнијег на свету индексирања тениског умећа

UTR представља „метрички систем“ тениса, широм света. UTR рангира сваког тенисера-такмичара—без обзира на узраст, пол или националност—на скали од 16 поена, уз два децимална места. То је далеко најпрецизнији и најпоузданији индекс тениског умећа који је на располагању играчима, тренерима, турнирима и федерацијама.

Готово сви актуелни системи рангирања додељују поене спортистима на основу тога до којег кола на турниру су стигли, без обзира на то са ким су играли да би стигли до тог кола. За разлику од тога, UTR-ов систем рангирања заснива своје прорачуне на међусобном скору играча.

PTT Serbia Women's $25K Clay, UTR Universal Tennis Rating, Teniska akademija Živković Niš

За сваки меч његов алгоритам користи само два податка: против кога сте играли, и који је био резултат? Тридесет мечева у UTR систему генерисаће веома поуздано рангирање. Пошто UTR-ов алгоритам рачуна ранг на основу стварног резултата у гемовима, он је далеко прецизнији од рачунице засноване једино на односу победа/пораза. Осим тога, UTR је истински интернационални систем који прикупља податке и рангира играче из преко 200 нација. Идиосинкразије разних националних процедура не лимитирају нити утичу на UTR; он је због тога најобухватнији, најкомплетнији, глобални систем за рангирање тениског умећа.

Због тога, UTR ренкинг може да олакша основни ниво игре између противника сличних могућности, широм света. То ствара далеко већу сразмеру такмичарских тениских мечева (које дефинише UTR на основу резултата 6-3, 6-4 или тесније мечеве). Такви тесни мечеви имају многе предности; они повећавају уживање оба играча и гледалаца, и представљају најмоћнијег покретача развоја тенисера.

UTR-ова база података сада садржи преко 6,5 милиона резултата из 202 државе. Сви ATP и WTA професионалци, сви тенисери на колеџу и многи јуниори и средњошколци, као и одрасли спортисти, имају UTR ранг.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *