Од 29. јула до 6. августа 2017. у Улму, Немачка, одржан је Tennis Europe турнир до 14 и 16 година 40. LBS Müller Junior Cup, друге категорије. Играно је на 30 (!?!) терена са шљаком.
Најуспешнији српски представници били су Петар Теодоровић, Фатма Идризовић, Марко Топо (до 14 година) и Димитрије Зубац (до 16 година). Честитамо!
Петар Теодоровић је освојио друго место у синглу, а он и Марко Топо су освојили титулу у дублу на турниру до 14 година, док је Фатма Идризовић играла у полуфиналу сингла. Димитрије Зубац је на турниру до 16 година играо у четвртфиналу.
Овај турнир је у конкуренцији до 14 година прошле године освојио Хамад Међедовић.
Петар Теодоровић је био 6. носилац, а у финалу је изгубио од 1. носиоца, Руса Антона Арзханкина 1-6 1-6, а Петар и Марко Топо су у финалу дубла без борбе победили мексички ар Борбола/Мустре Торес.

Фатма Идризовић је у полуфиналу сингла изгубила од Британке Андрее Пинеде 1-6 1-6, а Леа Рупњак је у дублу играла у полуфиналу, док је у синглу турнир завршила у 1. колу.
Победнице у женском дублу су хрватске тенисерке Луција Ћирић Багарић и Ема Бубало. Честитамо!
Марко Топо је изгубио у 3. колу од Аустралијанца Купера Вајта 1-6 2-6, а Лука Рупњак је изгубио у 1. колу.
Димитрије Зубац је у четвртфиналу турнира до 16 година изгубио од Израелца Асафа Фридлера 1-6 6-3 2-6.
Комплетни резултати сингла, дечаци:
Комплетни резултати сингла, девојчице:
Novi komentari