Masterclass so Miško Markovski – Skopje 18.03. i 19.03.23.

Izminatiot vikend beše rezerviran za novi teniski znaenja na členovite na Cherry timot od Skopje i nivnite drugari. Vo sabota i nedela, 18.03. i 19.03. 2023. na terenite na ATK i sportskiot centar vo sostav na hotelot Aleksandar Palas, Cherry sport go organiziraše vtoriot po red nastan od vakov tip MASTERCLASS so MIško Markovski. Beše…

Детаљније

Utrinski pečat na Slobodna TV na tema Cherry Cup Skopje 2023 so Vilma Markovska 01.03.23.

„Чери Спорт” годинава по петти пат ќе го одржи „Чери куп Скопје“. Во разговор за „Утрински печат“, организаторот и директорот на „Чери Спорт“, Вилма Марковска раскажа за сите можности кои најмладите тениски таленти можат да ги стекнат со пријавување на ова натпреварување. Голем број млади македонски, но и странски таленти кои го сакаат тенисот, често…

Детаљније

Najdi točni rešenija, razmrsi go klopčeto – Cherry Cup Skopje 2023

Cherry sport go najavuva Internacionalniot turnir Cherry Cup Skopje 2023 – proudly suported by Lazar Zakovski. Ovogodišniot turnir ke se igra pod mototo „Najdi točni rešenija, razmrsi go klopćeto„. Organizatorite go promoviraa i ovogodišniot oficijalen poster na turnirot koj ovaa godina e dizajniran od poznatiot makedonski dizajner Zoran Cardula.

Детаљније

Dva tima povezali četiri grada, tri države

Cherry team Beograd i Tecnifibre team Sofija u priodu od 27.12.2022. do 02.01.2023. povezali Beograd – Srbija, Skoplje – Makedonija, Sofiju i Dobrič – Bugarska. Bilo je konstruktivno, profesionalno, zabavno i fantastično

Детаљније

Зимски CHERRY камп во Белград

Цреша спорт ја започнува и новата 2023 со организација на тениски камп за напредни натпреварувачи и за оние кои се наоѓаат на влез на квалитетно јуниорско натпреварувачко ниво. Овој пат тоа е Зимски CHERRY камп во Белград во период од 02. до 06. јануари 2023. Head coach на кампот е Мишко Марковски. А пријавените натпреварувачи…

Детаљније

HALKI OPEN – црвен и портокалов турнир во организација на CHERRY SPORT & HALK BANKA – 05. и 06.11.22. – Скопје

Почитувани мали играчи, родители и тренери CHERRY SPORT & HALK BANKA ви најавуваат викенд на детски тенис во ATK Premium club на 05. и 06. ноември 2022. Портокаловиот турнир закажан за денес е одложен заради дожд. Дополнително ќе биде објавен датумот на неговото одржување – недела 06.11.2022 Кратка ФБ прошетка низ цревениот турнир – сабота…

Детаљније

MASTERCLASS – Мишко Марковски во Скопје-29. 10. до 01.11.22.

CHERRY SPORT ви претставува… … за нови знаења, мотивација и инспирација Во период од 29 октомври до 01 ноември во Скопје, престојува Мишко Марковски head coach на Cherry team-от во Белград. Cherry sport го искористи убавото време и неговото присуство и организираше MASTERCLASS за сите натпреварувачи на Cherry team-от и натпреварувачи од други скопски клубови…

Детаљније

Оптимален турнирски календар и учество на турнири во Србија со CHERRY SPORT

One team same dream Cherry sport првиот и единствен – спортско едукативен хаб во регионот најавува… Во пресрет на зимската сезона потребно е да се направи добар план, како за тренирање така и за натпреварување. Во очекување сме на Зимскиот календар на турнири на Тениската федерација на Северна Македонија. Во меѓувреме Тениски савез Србије го…

Детаљније

Твојот тенис твоја вистинска приказна – ХАЛКИ ЦРЕШКИ – CHERRY училиште за спорт и тенис

Раскажи им на децата вистинска приказна и си ги „купил“ за цел живот Повеќе за Чери спорт прочитајте овде… Програма за среќни, весели и образувани мали тенисери, кои од првото застанување на тенискиот терен учат потребни вештини и се стекнуваат со знаења за тениската техника, игра и натпреварување. Се е прилагодено на детската возраст и…

Детаљније

ROAD TO… SERIJA CHERRY CUP TURNIRA – Cherry sport & Top tennis academy, 27. – 31.08.2022, Спортски центар Рибница Краљево

За крај овог фантастичног лета, пре сам почетак нове школске године, у најави још једно спортско уживање за најмлађе тенисере овај пут у предивном амбијенту Спортског центра Рибница – Краљево. Турнир из серије Road to … Cherry Cup турнира, у периоду од 27. до 31. августа 2022. Road to Cherry и Cherry Cup турнири, више…

Детаљније