Crven i portokalov tenis turnir, TK Tennispark Skopje, Makedonska teniska federacija

Јована Атанасовска и Морихеј Дураку – победници на портокаловиот турнир за девојчиња и момчиња на МТФ во ТК Тениспарк Поинтер

Јована Атанасовска -ТК Југ во финалето на девојчиња беше подобра од Ана Спасевска – ТК Топ спин со резултат 42 42.

Трето место освоија Марија Попоска – ТК Југ (Cherry sport) и Бисера Пановска – ТК Југ

Морихеј Дураку – ТК Тумба во финалето на момчиња беше подобар од Калин Митевски ИТЦМ со резултат 40 40

Трето место освоија Максим Дојчинов – ТК Тениспарк и Габреиел Петак – ТК Југ.

Во саботата беше одигран и Црвениот турнир, на кој настапија најмалите тенисерчиња. Низ фотографии ви ја проследуваме атмосферата и од тој турнир.


Детаљније Јована Атанасовска и Морихеј Дураку – победници на портокаловиот турнир за девојчиња и момчиња на МТФ во ТК Тениспарк Поинтер
Cherry Cup Skopje 2022, Skoplje, Skopje Severna Makedonija, Cherry SportОставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *