Максим најдобар јуниор и Ана најдобра јуниорка на Мастерсот до 16 г. на Тениска федерација на Северна Македонија – јуниори и јуниорки – ТК Југ, Скопје – 15.-16.10.2022

Мастерсот на најдобрите 8 јуниори и јуниорки до 16 г. според ранг листата на Тениска федерација на Северна Македонија се одржува 15. и 16. октомври 2022 во ТК Југ, Скопје.

Makedonska teniska federacija logotip, MTF Severna Makedonija

Победник на Мастерсот за јуниори е Максим Тренески.

2. место – Стефан Новковски

3. место – Филип Атансовски

4. место – Грегор Стојнев

5. место – Кристијан Јанев

6. место – Александар Шољаковски

7. место – Андреј Тасевски

8. место – Ерион Незири


Победничка на Мастерсот за јуниорки е Ана Митевска.

2. место – Јана Божиновска

3. место – Сара Митевска

4. место – Матеа Билбилоска

5. место – Теона Андова

7. место – Ана Стојановска

Детаљније Максим најдобар јуниор и Ана најдобра јуниорка на Мастерсот до 16 г. на Тениска федерација на Северна Македонија – јуниори и јуниорки – ТК Југ, Скопје – 15.-16.10.2022

ОгласиОставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *