Nikšić Open 2018, U16 Tennis Europe, ТК Никшић, Црна Гора, 21-29.7.18.

Међународни турнир за девојке и младиће до 16 година Nikšić Open 2018 одржан је у ТК Никшић у Никшићу, Црна Гора (3. категорије), од 21. до 27. јула 2018. године, у оквиру Tennis Europe Junior Toura. Играно је на 5 шљакастих терена.

На турниру у Никшићу учествује више српских тенисера и тенисерки, којима желимо много успеха! Успешан наступ желимо и бројним тенисерима из Црне Горе и Босне и Херцеговине који наступају на турниру!

Детаљније Nikšić Open 2018, U16 Tennis Europe, ТК Никшић, Црна Гора, 21-29.7.18.

?  27.7.18.  14.27 h

Српска тенисерка Андреа Обрадовић освојила је дуплу круну на ETA U16 турниру Nikšić Open 2018. Свака част Андреа!

Андреа је у финалу сингла победила Гркињу Атину Питу 6-2 6-0, а она и Лена Карловчан су у узбудљивом финалу дубла савладале турско-руски пар Цирпанли / Халтурина 6-4 3-6 10-8.

Победник у конкуренцији младића је црногорски репрезентативац Мило Газивода, који је у финалу победио Лоренца Макиоку 7-5 6-2. Честитамо!

Андреи Обрадовић, такмичарки Тениске академије Типсаревић, ово је 1. европска титула ове године на ETA турнирима до 16 година! У мају ове године је освојила титулу у синглу на ETA U14 турниру VI Memorijal Jovana Kukarasa у Суботици (2. категорије); осим тога, Андреа је у дублу била финалисткиња на ETA U14 BOŽIĆNOM TURNIRU 3. категорије у Београду.

?  26.7.18.  19.30 h

Српска тенисерка Андреа Обрадовић ушла је данас у финале сингла на турниру у Никшићу. Браво Андреа!

Урош Делић и Бојан Радоман су освојили титулу у дублу, савладавши грчко/италијански пар Антониадис/Пасафјуме 6-4 6-4. Честитамо!

Андреа је у полуфиналу после преокрета победила 1. носитељку, Рускињу Надежду Халтурину 3-6 6-4 7-6(2). Сутра ће у финалу играти против Гркиње Атине Пите.

Лена Карловчан и Андреа Обрадовић ће сутра у финалу дубла играти против турско-руског пара Цирпанли / Халтурина.

Црногорац Мило Газивода је ушао у финале сингла, савладавши Словенца Луна Обрула 6-3 6-3. У финалу ће играти против Италијана Лоренца Макиоке.

Ива Полексић и Теодора Стефановић су у полуфиналу дубла изгубилe од турско-руског пара Цирпанли / Халтурина 4-6 1-6.

Bojan Radoman, Uroš Delić, Nikšić Open 2018 U16 Nikšić Crna Gora, Teniski klub Nikšić, Tennis Europe Junior Tour
Победници у дублу на Nikšić Open 2018 Урош Делић и Бојан Радоман

?  25.7.18.  17.18 h

Српска тенисерка Андреа Обрадовић пласирала се данас у полуфинале турнира у Никшићу у синглу, а заједно са Леном Карловчан се пласирала у финале дубла. Честитамо!

Нажалост, Филип Мандовић и Миа Марјановић су изгубили у четвртфиналу сингла.

Андреа је у четвртфиналу победила 4. носитељку, Туркињу Дефне Цирпанли 6-3 6-3. Филип Мандовић је у четвртфиналу изгубио од Италијана Лоренца Макиоке 5-7 5-7, док је Миа Марјановић изгубила од 1. носитељке, Рускиње Надежде Халтурине 5-7 2-6.

У полуфинале су се пласирали и Црногорац Мило Газивода и Словенац Лун Обрул.

Дубл

У финале дубла су се пласирали Лена Карловчан и Андреа Обрадовић, као и дечаци Урош Делић и Бојан Радоман. Честитамо!

Ива Полексић и Теодора Стефановић управо играју за пласман у финале дубла. Немања Марјановић и Румун Флорентин-Александру Скарлат су изгубили у полуфиналу дубла.

Лена и Андреа су у полуфиналу савладале турски пар Озкан/Тоглукдемир 6-3 6-4, док су Урош и Бојан победили  Петра Белошевића и Словенца Луна Обрула 7-6(4) 6-7(4) 6-2.

?  24.7.18.  17.32 h

Од српских тенисера у четвртфинале турнира у Никшићу пласирали су се Филип Мандовић, Миа Марјановић и Андреа Обрадовић. Честитамо!

Бојан Радоман, Немања МарјановићПетар Белошевић, Невена Коларевић и Ива Полексић нажалост су завршили такмичење у 2. колу.

Филип Мандовић ће у четвртфиналу играти против Италијана Лоренца Макиоке, Миа Марјановић против 1. носитељке, Рускиње Надежде Халтурине, а Андреа Обрадовић против 4. носитељке, Туркиње Дефне Цирпанли. Браво и за Јована Синадиновића и Теодору Врућан из Босне и Херцеговине, као и за Мила Газиводу из Црне Горе и Луна Обрула из Словеније, који су се такође пласирали у четвртфинале.

Дубл

У полуфинале дубла су се пласирали Србин Петар Белошевић и Словенац Лун Обрул, српски пар Урош Делић/Бојан Радоман и Немања Марјановић са Румуном Флорентин-Александру Скарлатом. Честитамо!

Године 2016. српски тенисер Вања Добрњац је био двоструки победник турнира Nikšić Open 2016, док је Анђела Видовић била најбоља у дублу.