Екипата на ЈУГ 2 – јуниори и на ЈУГ – јуниорки најдобри на Екипно првенство до 16г. – јуниори и јуниорки – ТК Тенис парк Поинтер, Скопје – 24. и 25.09.22

Претстојниов викенд, 24 и 25 септември 2022 во ТК Тенис парк Поинтер Скопје се одржува Екипно првенство за јуниори и јуниорки до 16 години од календарот на Тениска федерација на Северна Македонија. Следете го турнирот на сајтот Мали играчи.


Екипата на ЈУГ 1 најдобра на екипното првенство до 16 години. Второпласирана е екипата на ЈУГ 2.

Ви ги претставуваме екипите кои ќе се натпреваруваат овој викенд.

ЈУНИОРИ:

Мондано 1

Петар Дуљанов и Филип Митевски

Мондано 2

Александар Шољаковски и Иван Шутовски

Мондано 3

Андреј Давидовски и Иван Митевски

Југ 1

Филип Атанасоски и Максим Тренески

Југ 2

Кристијан Јанев и Стефан Новковски

Југ 3

Горјан Вуќичевиќ и Бојан Лукиќ

Топ спин

Петар Целаковски, Новак Силјаноски и Андреј Јанев

МТП 1

Матеј Попов и Грегор Стојнев

МТП 2

Игор Србљак и Тарик Куртановиќ

ИТЦМ

Андреј Тасевски и Огнен Павловски


Екипата на Југ најдобра во конкуренција на јуниорки. Второпласирана е екипата на Охрид.

Екипите на Охрид и Југ – јуниорки

ЈУГ 1

Јана Божиновска и Ана Митевска

ЈУГ 2

Миа Спировска и Ирина Пиштолова

БОРЕЦ 1

Славјанка Андреев и Луси Атанасова

БОРЕЦ 2

Нина Крстевска и Кети Басарова

МТП

Ања Остојиќ и Ива Василевска


Детаљније Екипата на ЈУГ 2 – јуниори и на ЈУГ – јуниорки најдобри на Екипно првенство до 16г. – јуниори и јуниорки – ТК Тенис парк Поинтер, Скопје – 24. и 25.09.22

Огласи


Жреб – јуниори:

Жреб – јуниорки:

Распоред на играње – сабота 24.09.2022


Оглас

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.