Лука и Јована најдобри – Детски зелен турнир за девојчиња и момчиња до 11г. – ТК Тумба, Куманово – 24.-25.09.22

Претстојниов викенд, 24 и 25 септември 2022 во ТК Тумба, Куманово се одржува Детски зелен турнир за девојчиња и момчиња до 11 години од календарот на Тениска федерација на Северна Македонија. Делегат на турнирот е Горан Николовски. Директор на турнирот е Далибор Димковски. Следете го турнирот на сајтот Мали играчи.

Рекорден број на пријавени натпреварувачи на турнирите за зелен тенис…


Победник на турнирот во конкуренција на момќиња е Лука Јанев. Финалист е Дамјан Стефанов, додека трето место освоија Андреј Трпкоски и Тан Ќазим.

Најдобра кај девојчињата е Јована Велјановска. Второ место освои Кирстен Петак, додека третото место го поделија Хана Весели и Јоана Милкова.


Драги читатели, доколку имате информации, слики и видеа кои сакате да ги споделите со Мали играчи ве молиме проследете ги на вибер контактот 📞 +389 70 287 100


Детаљније Лука и Јована најдобри – Детски зелен турнир за девојчиња и момчиња до 11г. – ТК Тумба, Куманово – 24.-25.09.22

Огласи


Резултати – завршна фаза – момчиња

Резултати – завршна фаза – девојчиња

Жребови – групна фаза

Резултати групна фаза

Жреб – групна фаза – момчиња:

Жреб – групна фаза – девојчиња:

Резултати – групна фаза

Распоред на мечеви – сабота – 24.09.2022


Не заборавете дека основата на секој квалитетен клуб е неговата квалитетна тениска школа

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *