ОП на Македонија до 12 г. – момчиња и девојчиња – ТК Тумба, Куманово – 01. и 02.10.22

Претстојниов викенд, 1 и 2 октомври 2022 во ТК Тумба Куманово се одржува турнир за момчиња и девојчиња до 12 години од календарот на Тениска федерација на Северна Македонија. Следете го турнирот на сајтот Мали играчи. Драги читатели, доколку имате информации, слики и видеа кои сакате да ги споделите со Мали играчи ве молиме проследете…

Детаљније

Лука и Јована најдобри – Детски зелен турнир за девојчиња и момчиња до 11г. – ТК Тумба, Куманово – 24.-25.09.22

Претстојниов викенд, 24 и 25 септември 2022 во ТК Тумба, Куманово се одржува Детски зелен турнир за девојчиња и момчиња до 11 години од календарот на Тениска федерација на Северна Македонија. Делегат на турнирот е Горан Николовски. Директор на турнирот е Далибор Димковски. Следете го турнирот на сајтот Мали играчи. Рекорден број на пријавени натпреварувачи…

Детаљније

Најава турнира 24.-25.9.22.

ПРИЈАВИТЕ СЕ НА ВРЕМЕ !!! СРБИЈА Драги читаоци, молимо вас да услед нове организације рада нашег сајта, од сада информације, слике и резултате са турнира шаљете на број 📞 +381 61 665 48 61 Приликом слања молимо вас наведите са ког турнира шаљете слику, и ко су деца на сликама. Тениски Савез Србије Куп Србије…

Детаљније