Селим Јилдиз и Јоана Милкова најдобри на OП на Македонија до 11г. (зелен тенис) 18.6.22

Претстојниов викенд, 18 и 19 јуни 2022 во ТК ЈУГ Скопје се одржува зелен турнир за девојчиња и момчиња до 11 години од календарот на Тениска федерација на Северна Македонија. Следете го турнирот на сајтот Мали играчи.


Драги читатели, доколку имате информации, слики и видеа кои сакате да ги споделите со Мали играчи ве молиме проследете ги на вибер контактот 📞 +389 70 287 100


Селим Јилдиз е победник на Зелениот турнир до 11г. за момчиња. Тој во финалето беше подобар од Тан Ќазим со резултат 4-2 4-0. Третопласирани на турнирот се Алексеј Спировски и Максим Дојчинов.

Јоана милкова е победник на Зелениот турнир до 11г. за девојчиња. Таа во финалето беше подобра од Ана Спасеска со резултат 4-0 4-0. Третопласирани на турнирот се Надја Бежовска и Хана Весели.

Ана Спасеска и Јоана Милкова
15. Teniske Nade, Champions Bowl Serbia 2022, Champions Bowl Srbija 2022, Trofej grada Beograda, dečji teniski turnir 15. teniske nade, Teniski klub Haron Beograd
Оглас

Распоред на играње: сабота

Детаљније Селим Јилдиз и Јоана Милкова најдобри на OП на Македонија до 11г. (зелен тенис) 18.6.22

Резултати групна фаза:


Групна фаза девојчиња:


Групна фаза момчиња:


Оглас

Пријавете се да добивате обавестувања на меил кога ќе ја објавиме новата статија. 🔽


⌛ 18.и 19.6.2022.

Главен турнир девојчиња:


Главен турнир момчиња:


Огласи


Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.