Marin Stefanovski, Tan Kazim, ZELEN TENIS TURNIR, momčinja do 11 godini, Teniska akademija Aerodrom Skopje, Makedonska teniska federacija

ЗЕЛЕН ТЕНИС ТУРНИР, јуниори до 11 год, ТК Академија Аеродром-Скопје, 12-13.2.22.

Претстојниов викенд, 12 и 13 февруари 2022 во ТК Академија- Аеродром Скопје се одржува зелен турнир за момчиња до 11 години од календарот на Тениска федерација на Северна Македонија. Се игра на тврда подлога, на еден терен, па затоа девојчињата ќе играат следниот викенд на 19 и 20 февруари. Делегат: Владимир Дојчинов. Следете го турнирот на сајтот Мали играчи.

Победник на Зелениот турнир е Марин Стефановски (ИТЦМ), кој во финалето го победи Тан Ќазим (ТК Југ) 2-4 4-0 4-2. Честитки!

Трето место освоија Калин Шољаковски – ТК МТП (Cherry sport) и Селим Јилдиз – ТАА (Cherry sport).


Драги читатели, доколку имате информации, слики и видеа кои сакате да ги споделите со Мали играчи ве молиме проследете ги на вибер контактот 📞 +389 70 287 100


Детаљније ЗЕЛЕН ТЕНИС ТУРНИР, јуниори до 11 год, ТК Академија Аеродром-Скопје, 12-13.2.22.

Cherry Cup Skopje 2022, Skoplje, Skopje Severna Makedonija, Cherry Sport


Пријавете се да добивате обавестувања на меил кога ќе ја објавиме новата статија. 🔽


⌛ 13.2.2022. 20.40 h

Главен турнир:

ZELEN TENIS TURNIR, momčinja do 11 godini, Teniska akademija Aerodrom Skopje, Makedonska teniska federacija

Разигрување:

ZELEN TENIS TURNIR, momčinja do 11 godini, Teniska akademija Aerodrom Skopje, Makedonska teniska federacija

Список на учесници:

РБПрезиме и имеКлубДАТА НА РАЃАЊЕ
1ЌАЗИМ ТанЈУГ17.03.2012
2ДОЈЧИНОВ МаксимТенис парк05.12.2013
3СТЕФАНОВ ДамјанТениспарк05.9.2021
4БОГДАНОВИЌ КонстантинТАА27.11.2011
5ЈИЛДИЗ СелимТАА21.4.2011
6ВЕЛКОВСКИ ФилипМТП28.9.2011
7КИТАНОВСКИ ПетарМТП24.11.2012
8ЧУЧКОВ МаксимМТП30.10.2011
9СПИРОВСКИ АлексејЈУГ 
10КУЗМАНОВ ЛеонидТАА27.2.2011
11МИРЧЕВСКИ ОлегТАА 
12МИТЕВСКИ КалинИТЦМ05.2.2014
13СТЕФАНОВСКИ МаринИТЦМ 
14ШОЉАКОВСКИ КалинМТП 
15БОШЕВСКИ ДамјанМТП 
16ХРИСТОВСКИ АндрејМТП 
17КМЕТОВСКИ МаркоТумба 
18АДЕМИ АникМондано16.7.2012
19ПЕТАК ГабриелЈУГ 
20МАНЕВСКИ АндрејМондано 
21ВЕЛКОВ МихаилМондано 

 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.