Andrej Temov, Vasilij Zakoski, Zimsko otvoreno prvenstvo na Makedonija do 12 godini, TK Akademija Aerodrom Skopje, Makedonska teniska federacija

Зимско отворено првенство на Македонија, јуниори до 12 год, ТК Академија Аеродром-Скопје, 5-6.3.22.

Претстојниов викенд, 5 и 6 март 2022 во ТК Академија- Аеродром Скопје се одржува зелен турнир за јуниори до 12 години од календарот на Тениска федерација на Северна Македонија. Се игра на тврда подлога, на еден терен во балон сала. Првенството за јуниорки ќе се одржи 12-13.03.2022 година. Делегат: Дејан Деспотовски. Следете го турнирот на сајтот Мали играчи.

Андреј Темов (Итцм) е победник на Зимското отворено првенство на Македонија до 12 години во ТК Академија Аеродром, кој во финалето го победи Василиј Закоски (МТП) 6-0 7-6(5). Честитки!

Трето место освоија Даријан Пановски (МТП) и Иван Трпковски (Југ; Cherry Sport).


Драги читатели, доколку имате информации, слики и видеа кои сакате да ги споделите со Мали играчи ве молиме проследете ги на вибер контактот 📞 +389 70 287 100


Детаљније Зимско отворено првенство на Македонија, јуниори до 12 год, ТК Академија Аеродром-Скопје, 5-6.3.22.

Cherry Cup Skopje 2022, Skoplje, Skopje Severna Makedonija, Cherry Sport

Полуфинале:

Андреј Темов (Итцм) – Даријан Пановски (МТП) 6-3 6-3

Василиј Закоски (МТП)Иван Трпковски (Југ) 6-2 1-6 6-3


⌛ 6.3.2022. 19.04 h

Главен турнир:


Пријавете се да добивате обавестувања на меил кога ќе ја објавиме новата статија. 🔽

Список на учесници:

Презиме и имеКлуб
ТЕМОВ АндрејИтцм
СЕЛИМ ЈилдизАкадемија
ЌАЗИМ ТанЈУГ
ПАНОВСКИ ДаријанМТП
ТИНТОВСКИ МаркоПоинтер
БОЖИНОВСКИ МаркоМондано
СТЕФАНОВСКИ МаринИтцм
БОГДАНОВИЌ КонстантинАкадемија
ЗАКОСКИ ВасилијМТП
ЧАТЛЕСКИ АндрејАкадемија
ЈАНЕВ МихаилИтцм
ТРПКОВСКИ ИванЈУГ

 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.